ПоддержатьУкраїнська

На ТСК із розслідування корупції в органах ДАБІ з’явився скандальний забудовник (відео)

StopCor
StopCor

StopCor

На ТСК із розслідування корупції в органах ДАБІ з’явився скандальний забудовник (відео)

Засідання ТСК із розслідування корупції в органах ДАБІ, що відбулося 3 грудня, ознаменувалося наявністю відеотрансляції у поганій якості та присутністю серед запрошених представників будівельної компанії «Інтергал-Буд». Про це звітують аналітики редакції «СтопКору», які пильно стежили за ходом засідання.

 Фото: скриншот

Компанія «Інтергал-Буд» відома як забудовник багатьох скандальних об’єктів: на вул. Дегтярівській, 17-19 у Шевченківському районі  м. Києва, на вул. Метрологічній, 13, 13-А, 15, 15-А у Голосіївському районі м. Києва або сумнозвісний об’єкт у пров. Приладному, 10 у Святошинському районі м. Києва, про які і йшлося. Не забуваємо й про історію з ЖК «Нивки парк», де будівництво триває без дозволу, а будує саме цей підрядник.

На думку аналітиків, причина присутності вказаної будівельної компанії на засіданні ТСК не дуже зрозуміла, враховуючи мету та завдання її роботи. Як наслідок, забудовники отримали незручні запитання щодо порушення ними містобудівного законодавства на зазначених об’єктах. Йшлося також про об’єкти на Староноводницькій 2-20  і на вулиці Кудряшова. Саме при таких видах порушень підрядник, за умови здійснення контрольних заходів, також має притягатись до відповідальності.

Питань від депутатів виявилося так багато і вони були настільки гострими, що  знадобилася допомога голови та деяких депутатів-прихильників будівельної компанії для вгамування емоцій та повернення до розгляду питання у площині провини ДАБІ.

Примітно, що порушені питання стосувалися «Інтергал Буду» як підрядника, хоча щодо об’єктів, де вони виступають замовниками будівництва, також є питання, але вони не озвучувалися. До речі, запрошені представники ДАБІ, за дивним збігом обставин, були відсутні – захворіли обоє: і  в. о. голови ДАБІ Ірина Король, і в. о. директора дозвільного департаменту ДАБІ Ігор Горбач.

Щодо стану судових справ Держархбудінспекції України (один із пунктів порядку денного) дещо нечітко розповідав колишній головний спеціаліст відділу правової роботи Департаменту ДАБІ в місті Київ Дмитро Гашинський.

Питання депутатів щодо критеріїв пріоритетності справ, скорочення кількості співробітників юридичних відділів, саботування виконання повноважень у судових справах залишилися без зрозумілих відповідей. Як і намагання голови ТСК Андрія Пузійчука почути виразний коментар з приводу  роботи юридичного департаменту ДАБІ щодо претензійно-позовної роботи підконтрольного відомства від першого заступника Міністра Василя Лозинського.

На думку аналітиків, несплата судового збору через брак коштів та безлад, створений реформуванням, блокують судову роботу ДАБІ, але ці питання чомусь не порушують.

Колегіально було прийнято рішення звернутися до новостворених органів ДАБК. Єдиний нюанс – навіщо звертатися до органів, у яких ще навіть штат не сформовано? Тож чи можна говорити про судово-претензійну роботу чи захист інтересів держави, якщо існування цих органів ще не узгоджено з Законом?

Цікавим видався виступ представника ДБР щодо стану розслідування кримінальних справ щодо ексголови ДАБІ Олексія Кудрявцева, які поки що безрезультатно розслідують, надсилаючи різноманітні запити.

Невдоволення народних обранців станом розслідувань справ та відсутністю не то що результатів, а взагалі будь-яких адекватних процесуальних дій спричинило необхідність заслуховування доповіді процесуального керівника на закритому засіданні ТСК.  Також було прийнято рішення запланувати візит до офісу  ГПУ з цього приводу.

В аспекті організації роботи ДАБІ у грудні 2020 і на початку 2021 року говорили про проблему дефіциту кадрів внаслідок недбалої ліквідаційної політики та пандемії. А також про звернення мерів міст, яким передано в порядку децентралізації повноваження держархбудконтролю щодо поновлення їхніх функцій, які були обмежені зупиненням дії Постанови КМУ № 553.

Традиційно слово було надано першому заступнику Міністра розвитку громад та територій України Василю Лозинському, який розказав, що підготовлено зміни до Постанов КМУ 218, 219 від 13.03.2020  щодо поновлення держархбудконтролю. Питання планується розглянути на наступному засіданні КМУ найближчої середи.

При цьому ДАБІ буде виконувати функції до початку діяльності органів ДІМУ та ДССМУ. Третій створювати, мабуть, поки не будуть, хоч він і передбачений постановою. Фінансування буде здійснюватися начебто за рахунок економії коштів новоутворених органів.

Щодо процедурного питання примусового приводу звільнених співробітників Держархбудінспекції України було прийнято рішення про звернення до Нацполіції щодо примусового приводу цих осіб.

Підсумовуючи, невтішно констатуємо, що кінця та краю безладу в будівельній галузі не видно ані в цьому році, ні на початку наступного. Доки реформування не буде повернене на законодавче підґрунтя, а триватиме, як у байці Глібова про лебедя, рака та щуку, ще й кожен буде шукати  свій зиск, діла не буде.

Повне відео трансляції:

https://www.facebook.com/tscdabi/videos/d41d8cd9/822461454990645/

Другие новости