Сісти за кермо "під мухою" та влаштувати перегони з поліцією? Легко – якщо ти депутат, навіть колишній. Та й стати народним обранцем, як виявилось, не так вже й важко. Подробиці "соціального ліфту" екс-парламентаря Ігоря Скосаря дізнавалась журналіст "СтопКору" Наталія Мальцева.
https://www.youtube.com/watch?v=61QgRokxxK8
Про те, як пан Скосар потрапив до парламенту і в яку суму це йому обійшлося, сам екс-нардеп розповів свого часу у прямому ефірі одного з телеканалів та навіть назвав імена й прізвища тих, кому особисто віддавав гроші за крісло у Верховній Раді.
Цікаве в цьому відео ще й те, що Ігор Скосар заявив: він нібито переніс весь свій бізнес за кордон. Так, каже він, йому в Україні живеться спокійніше. Втім, можна подивитися, як поставилося би законодавство різних країн світу, якби він дозволив собі купувати там посади чи мандати.
Наприклад, в Арабських Еміратах Ігорю Скосарю просто відрубали би руки. Щоб вони більше нічого не крали. І хабарів не давали.
У Китаї відрубана рука – це як у нас умовний термін позбавлення волі – застосовується в незначних випадках корупції. А от на Ігоря Скосаря з його шістьма мільйонами чекала би смертна кара, а саме розстріл. До речі, в країні, де страта корупціонерів – цілком буденна справа, набої для покарання хабарника оплачує родина засудженого. І це принципова позиція влади.
Більш лояльний Гонконг у випадку, якщо посадовець чи парламентар не здатен пояснити, звідки гроші на рахунках чи коштовності у дружини. Тоді багатія без зайвих розмов відправляють за ґрати, а все майно конфіскують.
У Сполучених Штатах Америки мінімум, що можна отримати за спробу підкупити державного службовця – це штраф у три рази більший за суму підкупу. В нашому випадку – 18 мільйонів доларів. А якщо суддя врахує надвеликий розмір хабара – то ще й 15 років в'язниці. Найчастіше – і те, й інше одразу.
У Канаді лише за одну домовленість про хабар дають по 14 років кожному учаснику змови.
У Таїланді страчують за хабар не тільки громадян країни, а й іноземців. Найчастіше це відбувається швидше, аніж консул країни, громадянство якої має винний, встигає його врятувати від сіамського правосуддя.
В Ірані дещо м'якше – руки цілком не рубають, лише пальці. Спеціальною маленькою гільйотиною. Але прилюдно на головній площі.
Здається, новообрана влада вже обіцяла рубати руки корупціонерам? Та поки наш герой цілком собі на волі, з руками і ногами, ганяє п’яний за кермом на автівці з парламентськими номерами.
Зазначимо, що інцидент із затриманням нетверезого екс-нардепа – лише один з низки гучних автодорожніх випадків за участі посадовців або наближених до них осіб, зокрема, неабиякий резонанс викликала ДТП у Чернігові, в якій фігурує брат місцевого депутата.