ПоддержатьУкраїнська

«Не шахта, а справжня бомба»: містечко Вугледар опинилося на межі катастрофи

StopCor
StopCor

StopCor

«Не шахта, а справжня бомба»: містечко Вугледар опинилося на межі катастрофи

В епіцентр шахтарських страйків потрапили працівники шахти «Південнодонбаська №1» у Вугледарі. Причина – борги підприємства за електроенергію, через які може статися справжня екологічна катастрофа, а тисячі людей залишаться без роботи.

 Фото: ''Радіо Свобода''

Розпочиналося все доволі оптимістично. Ще в червні 2017 року керівник Донеччини писав на своїй сторінці у Facebook, що на копальнях почала працювати нова лава, а це забезпечить хороші показники виробництва та робочі місця місцевим мешканцям.

https://www.facebook.com/zhebrivskyi/posts/750441781805010

«З відкриттям нової лави щодоби у шахті можна буде видобувати 800 тонн вугілля. Воно вкрай потрібне Україні. І люди будуть мати роботу, а значить – матимуть зарплату, а значить – буде життя у Вугледарі», – зауважив він.

У 2019 році відбувся аудит ефективності вугледобувних підприємств за 2015-2018 роки, і згідно з даними Міністерства енергетики, шахту «Південнодонбаську №1» визнали перспективною, але за умови інвестицій та капітальних вкладень.

А ось вже у лютому 2019 працівники шахти з Вугледара звертаються до чиновників з проханнями вплинути на ситуацію – зарплату їм не платять три місяці поспіль. За листопад шахтарям виплатили 400 гривень. Близько 5000 осіб відправили «у відпустку». Люди скаржаться: роботи нема, а грошей часто не вистачає на найнеобхідніше. Місцевий шахтар Олександр в коментарі «Радіо Свобода» розповідає, що йому важко утримувати дітей.

 Олександр Казаченко, шахтерФото: ''Радіо Свобода''

«Позичаємо. На базарі той же одяг можна попросити, а потім віддати кошти за 3-4 місяці, за пів року. А ті ж ручки, зошити – дружина працює, мінімалку отримує в школі, 3200-3600. Вона технічкою працює».

Наразі ситуація погіршується – робота підприємства зупинена повністю. Водовідлив затопив нижні рівні шахти, вода підходить до головного ствола. Коли це відбудеться – копальня відновленню не підлягатиме. Тобто буде просто неможливо запустити людей та апаратуру на головні горизонти. Крім того, за два тижні простою шахти у штреках на 1000% збільшилась загазованість.

- Шахта у будь-яку мить може перетворитися на справжню бомбу, - стверджують місцеві мешканці.

Також повідомили, що директор шахти втік до Канади, прихопивши всі кошти підприємства, де тільки 51 мільйон – цільові кошти Кабміну за електроенергію.

 Фото: ''Радіо Свобода''

Ще один шокуючий факт: головний споживач вугілля – Курахівська ГРЕС тепер отримує товар з «ДНР» втридорога автотранспортом, місцеві мешканці постійно помічають каравани вантажних автомобілів на блокпості «Мар’їнка». Абсурдно, але регіон, де купа вугілля, змушений купувати його незрозуміло де, бо місцеві шахти просто стоять. Тисячі людей залишилися без роботи, оскільки інших вакансій у Вугледарі просто немає.

Денис Клюшніков, заступник керівника Донецької обласної адміністрації, поспілкувався з працівниками шахти «Південнодонбаської №1». Шахтар Олександр Дирда розказав про зустріч наступне:

«Він сказав так: будемо намагатися, будемо старатися, будемо сьогодні-завтра вести діалог, зустрічатися в міністерстві, підіймати питання гостро».

Залишається тільки сподіватися, що представники держави вчасно схаменуться і вирішать ситуацію. За розвитком слідкуйте в наступних матеріалах «СтопКору».

Другие новости