ПоддержатьУкраїнська

Нечувана зухвалість: РФ хоче вплинути на майбутні президентські вибори

StopCor
StopCor

StopCor

Нечувана зухвалість: РФ хоче вплинути на майбутні президентські вибори

На Дніпропетровщині працівники СБУ впродовж серпня викрили та заблокували діяльність мережі Інтернет-агітаторів, яких російські спецслужби залучили до заходів із підготовки до втручання у хід проведення майбутніх виборів Президента України.

Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на прес-центр СБУ

"Оперативники СБУ встановили, що російські спецслужби залучили до "співпраці" через комунікативні можливості Інтернету жителів міст Дніпро, Кривий Ріг та Нікополь, які є адміністраторами груп у соціальних мережах. Спецслужби РФ поставили задання із підготовки "плацдарму" для проведення заздалегідь запланованих заходів із впливу на хід проведення майбутніх виборів Президента України через маніпулювання громадською думкою Інтернет-користувачів", – йдеться в повідомленні.

Як з'ясували співробітники спецслужби, серед завдань, що ставились представниками країни-агресора, був пошук блогерів та активних дописувачів груп соціальних мереж, які за грошову винагороду мали публікувати надіслані з Росії політичні новини.

Адміністратори також мали залучити "підставних" осіб для реєстрації Інтернет-сайтів в українському сегменті доменних імен, поінформували в СБУ, зазначивши, що за вказані дії росіяни пропонували грошову винагороду.

"Мешканець Дніпра мав ще й самостійно відшукати та замовити послуги із просування Інтернет-ресурсів та контенту у ІТ-компаніях, розташованих у південно-східних регіонах України. За задумом спецслужб Росії, такі дії мали приховати їхню причетність до поширення "фейкових" новин та популяризації окремих проросійських учасників виборчого процесу", – додали у спецслужбі.

Крім того, за даними СБУ, російські куратори планували заходи для загострення суспільно-політичної ситуації в Україні напередодні та під час проведення виборів Президента.

"Для цього виконавці повинні були "перекручувати" новини для дискредитації органів державної влади і місцевого самоврядування та створити у соціальних мережах групи нібито патріотичного направлення. На цих ресурсах була запланована публікація деструктивних матеріалів, серед яких – заклики до насильницької зміни конституційного ладу України та порушення її територіальної цілісності", – підкреслюється в повідомленні.

Слідчими СБУ розпочато кримінальне провадження про вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, проводяться слідчі (розшукові) дії зі збирання доказів, необхідних для притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Другие новости