ПоддержатьУкраїнська

Незадекларовані маєтки і «теща на мільйон»: кому вигідне блокування реєстру майна?

StopCor
StopCor

StopCor

Незадекларовані маєтки і «теща на мільйон»: кому вигідне блокування реєстру майна?

Гучні викриття, сотні резонансних розслідувань, розплутування корупційних схем – усе це журналісти проекту «Стоп корупції» роблять завдяки масштабній аналітичній діяльності у відкритих реєстрах та інтернет-джерелах. Але вже майже місяць, як робота нашої команди, як і всіх антикорупційних організацій, опинилася під загрозою.

Це пов’язано з тим, що фактично перестав працювати Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

«Зараз дійсно з ключами «Приватбанка» проблеми. Користувачі не можуть увійти», - зазначає оператор call-центру ДП «НАІС» Лілія.

Ми пояснимо, наскільки важлива ця база даних. Власне, реєстр нерухомості – головний інструмент, завдяки якому ми знаходимо маєтки і палаци, які чиновники-корупціонери так би мовити «забули» зазначити у декларації. А частіше за все нерухомість взагалі оформлюють на родичів – на інше прізвище. У багатьох випадках землю і квартири записують на… тещу. Наприклад, саме на неї зареєстрував майно голова Господарського суду Харківської області Віталій Усатий. І звичайна пенсіонерка стала власницею земельних ділянок та садиби у півтисячі квадратів. До речі, вартість хатинки становить близько двох мільйонів гривень.

А герой нашого іншого розслідування – депутат Кропивницької міської ради Вадим Дрига – на маму дружини оформив 5 об’єктів комерційної нерухомості загальною площею майже 6 000 квадратних метрів та 2 земельні ділянки на 1000 квадратів. Звісно, у його декларації цього немає, а от у тещі-пенсіонерки – є. Але тепер перевіряти нерухомість підозрюваних у корупції стало майже неможливо.

Переглядайте сюжет Наталії Дігтяр на цю тему:

https://www.youtube.com/watch?v=ootgy07xXas

Другие новости