ПоддержатьУкраїнська

Норвегія відмовила у візі кримському журналісту через російський паспорт

StopCor
StopCor

StopCor

Норвегія відмовила у візі кримському журналісту через російський паспорт

Влада Норвегії відмовила у в'їзді в країну кримському оглядачеві "Парламентської газети", начальнику Управління міжнародної діяльності Кримського федерального університету імені В.І. Вернадського Олександру Мащенко.

Як пише "Парламентська газета", журналіст повинен був взяти участь у конференції в Осло 27 березня, передає "Новини Криму".

"Не дивлячись на те, що у Олександра Мащенка є офіційне запрошення організаторів конференції - асоціації "Народна дипломатія Норвегія", його документи на візу не були прийняті ні в візовому центрі, ні в посольстві на тій підставі, що він проживає в Криму і отримав російське громадянство після возз'єднання півострова з Росією у 2014 році", - йдеться у повідомленні.

У відповіді з норвезького посольства сказано, що проїзний документ (закордонний паспорт громадянина РФ) Мащенко не зізнається країнами Шенгенської угоди.

"Це відповідає додатку 10 до Візового довідника, Таблиці визнання проїзних документів, відповідно до статті 4 Рішення №1105/2011/ЄС", - написано у листі.

У зв'язку з цим журналісту було запропоновано «подорожувати до Норвегії без візи з вашим українським біометричним паспортом».

"При цьому паспорт Мащенко раніше не викликав запитань при в'їзді в такі країни, як Бразилія, Куба або КНР", - зазначається в публікації.

Сам Мащенко заявляє, що у нього немає українського біометричного паспорта, і отримувати його він не збирається.

Другие новости