ПоддержатьУкраїнська

Офшори та "вкрадені" пенсії: британське видання розкрило секрети ексрегіонала Шарова та його родини

StopCor
StopCor

StopCor

Офшори та 'вкрадені' пенсії: британське видання розкрило секрети ексрегіонала Шарова та його родини

Британська газета «The Era» опублікувала статтю, у якій розкрила подробиці розкішного життя регіонала Ігоря Шарова – «вічного» депутата Верховної Ради України та успішного бізнесмена, на рахунку якого понад пів сотні компаній. Виявляється, що Шаров – людина непроста. Журналісти перерахували низку фірм, в засновниках чи управителях яких значиться політик, забувши при цьому ще й інші, зареєстровані Шаровим за кордоном, у тому числі в офшорах.

 Ігор Шаров у центрі Фото: logos-ukraine.com.ua/

У розпорядженні олігарха, окрім дорогих автомобілів та годинників (одного разу він прийшов до ВРУ з годинником за 100 тисяч доларів), є також колекція дорогоцінних монет (Шаров – нумізмат), деякі екземпляри якої коштують понад 10 тисяч доларів. По-друге, Ігор Федорович давно захоплюється колекціонуванням вин – віддаючи перевагу радянським. Він – єдиний в Україні володар такої колекції. А вони теж коштують недешево: наприклад, кримські вина 20-х років йдуть по 4-6 тисяч доларів за пляшку, йдеться в статті. Не забув автор і за незадекларовану віллу Шарова в Іспанії, площа якої складає майже 1000 квадратів, а також про квартиру в Барселоні.

 Фото: Влад Содель

«Існує думка, що Ігор Шаров злякався можливого офіційного розслідування історії походження його іспанської нерухомості, яке б могло заодно розкрити наявність у нього за кордоном інших капіталів. А це дуже навіть можливо, враховуючи, що свій великий бізнес (на пару з Бакаєм) Ігор Шаров починав з реєстрації в США фірми «Intergas Inc» – про яку він теж нікому не розповідав. Що ж, тоді його пронесло! Але хто знає, чи не зацікавиться їм НАБУ або Генпрокуратура завтра?» – зазначає «The Era».

Проте шаленими статками українських політиків зараз важко здивувати народ. Журналісти розкрили ще один приголомшливий факт про рідних братів Шарова – Олександра та Юрія. Обидва – пенсіонери МВС із вислугою та нагородами.

Проте чи дійсно заслужена ця пенсія?

За даними видання, у липні 2005 року, за матеріалами службової перевірки, до Генпрокуратури надійшло подання про відкриття кримінальної справи за цілою низкою службових злочинів, фігурантами яких були Олександр Шаров і Юрій Шаров.

Суть його була в наступному: в лютому 2002 року УМВС у Кіровоградській області (конкретно його начальник Нікітенко) відновило на роботі Олександра Шарова, повернувши йому посаду старшого оперуповноваженого. Правда, на роботі він так і не з'явився, зате вже у липні 2002 року він отримав місце начальника Світловодського УБОЗу (наказ по УМВС № 028 від 10.07.2002). І знову він не з'явився і на цю роботу! А потім, у вересні 2002-го, Олександр Шаров отримав звання полковника міліції, а в жовтні... звільнився з її лав, отримавши при цьому вихідну допомогу (9813 гривень - майже 2 тисячі доларів) і відповідну пенсію! Причому після звільнення він зберіг собі посвідчення полковника УБОЗ №005413 УКВ, яким потім не раз користувався.

Одночасно те ж зробив і його брат Юрій Шаров, який до цього навіть ніколи не служив в міліції: з 1988 до 1991 року він працював у пожежній частині (тоді пожежники підпорядковувалися МВС), з якої його вигнали, оскільки гасити пожежі він не хотів, прогулював роботу і замість неї займався зі старшим братом бізнесом. І ось у 2002 році наказом № 051 по Кіровоградському УМВС Юрій Шаров був відновлений у рядах МВС і отримав посаду... начальника відділу УБОЗ! Потім він також отримав: звання підполковника МВС (!), Почесний знак МВС, знак «За відзнаку в службі» і «Хрест Слави» - все це йому мало не вислали з Києва бандероллю. А через кілька місяців, так само жодного разу не з'явившись на службу, підполковник Юрій Шаров звільнився з МВС, отримавши вихідну допомогу і оформивши відповідну пенсію «за вислугою років».

До речі, «вислуга» у колишнього горе-пожежника склала 20 років і 7 місяців! Адже в неї включили весь період його життя, починаючи з моменту потрапляння в пожежне училище у 17 років (потім він ще закінчив Кіровоградський педінститут). Чим закінчилася ця історія? Та нічим! У Генпрокуратурі подання про відкриття кримінальної справи відхилили, пославшись на те, що розслідування неможливо через закритий доступ до якихось секретних документів. Точно так само нічим не закінчилося і порушена проти Ігоря Шарова кримінальна справа за фактом масових фальсифікацій у виборчому окрузі №100 під час виборів 2004 року.

Чи буде реакція правоохоронних органів на інформацію, яку викрили британські журналісти? Покаже час.

Другие новости