ПоддержатьУкраїнська

Опалювальний колапс: марганецькі активісти довели: тепломережі міста знищені протизаконно

StopCor
StopCor

StopCor

Опалювальний колапс: марганецькі активісти довели: тепломережі міста знищені протизаконно

Активісти «Стоп корупції» у Марганці на Дніпропетровщині 5 років доводили правоохоронцям: продаж тепломереж міста за копійки і перехід на електроопалення – поза законом. Відповідне кримінальне провадження вже пройшло експертизу,  готуються підозри. А опалювальний колапс Марганця набув не аби якого резонансу. Про це розповіли громадські активісти Марганецького відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції».

 Зруйнована котельня у Марганці. Скріншот: СтопКор

«На вулиці – 15, у квартирі – 3. Електромережі не витримують навантаження. Бо все місто майже насильно 5 років тому перевели на електричне опалення. Без проекту, нашвидкоруч. При цьому довели до банкрутства і продали за безцінь КП «Марганецьтепломережі», - розповідає очільник марганецького підрозділу Сергій Хникін.

Тепер жителі Марганця шоковані своїми комунальними рахунками за електрику. Місту, яке 5 років тому повністю перейшло на електроопалення, скасували пільговий тариф за електрику. Міста Дніпропетровщини — Марганець та Нікополь, які розташовані в 30-кілометровій зоні Запорізької АЕС, з початку 2021 року були позбавлені 30% знижки на електроенергію. До грудня 2020 року люди мали пільги завдяки рішенню Національної комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Утім з набуттям чинності нової постанови Кабміну пільгові тарифи припинили дію. 

Тому і міська влада Марганця на чолі з новим мером Генадієм Боровиком, і жителі просять повернути пільговий тариф. Адже повернути тепломережі не можуть – вони знищені кілька років тому. Тепер містянам надходять чималі рахунки. Це спричинило масові акції протесту.

 Фото: СтопКор

Антикорупціонери нагадують події п’ятирічної давнини, які призвели до сбогоднішньої опалювальної катастрофи.

«Тодішня міська голова Марганця Олена Жадько одноосібно, потайки, без проведення обговорень з територіальною громадою міста, ухвалила рішення про від'єднання міста від системи централізованого теплопостачання. У Марганці відмовились від централізованого опалення, а альтернативні системи не побудували. У 2016-му тепломережу продали за копійки, а людей перевели на електроопалення. Бо так дешевше. Людям роздали по 5000 грн на електрообігрівачі та відімкнули батареї», - розповідає голова марганецького відокремленого підрозділу «Стоп корупції» Сергій Хникін..

Жахливим наслідкам переходу на електроопалення цілого міста Марганця нещодавно присвятили спецпроєкт на телеканалі «1+1»

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=qyt_Sf5c7Do

Марганецькі активісти місцевого осередку ГО "Стоп корупції" порушили питання незаконності переведення міста на електроопалення і знищення тепломереж ще 5 років тому. Стопкорівці дійшли до міністерства Юстиції, яке надало висновок про те, що підприємство «Мерганецьтепломережі» штучно довели до банкрутства.

Після банкрутства все  цінне майно  тепломереж забрали. А  підприємство виставили на приватизацію і продали «потрібній фірмі» за 2 млн грн.

"Під виглядом реформи, фірми, наближені до мера, шахрайськими методами, незаконно повирізали металеві теплотраси, пограбували котельні, при встановленні електроопалення в квартирах грабували неосвічених громадян шляхом встановлення неякісного обладнання та заміни електролічильників без відповідної документації! За свої послуги фірми брали з громадян кошти. Після звернень громадян про видачу матеріальної допомоги на встановлення опалення працівники виконкому всілякими методами гальмували процес видачі, а так звані "бігуни" вимагали "відкат" у розмірі 10%.  Частині заявників у матеріальній компенсації було відмовлено, і люди мусили власним коштом переходити на електроопалення. Ексмер Жадько при цьому заявляла, що на ці роботи кошти виділені з бюджету Дніпропетровської обласної ради", – розкривають злочинні схеми попередньої очільниці міста активісти.

Встановленням модульних котелень для обігріву соціально-побутової інфраструктури міста займалася фірма ТОВ "АПС ПАУЕР ТЕХНОЛОДЖИ", яка, за даними "Стоп корупції", зареєстрована лише 25.03.2016 зі статутним капіталом у 50000 грн. Компанія не мала ані проєктів на котельні, ані ліцензії на теплопостачання, ані тарифу. Активісти припускають, що фірма фіктивна і діє для відмивання коштів.

Активісти з ініціативною групою жителів розсилали звернення і оббивали пороги обладміністрації, звертались до правоохоронців і навіть до Адміністрації Президента. Вони доносили факт незаконного збагачення на знищенні КП "Марганецьтепломережі" та переведенні всього міста на індивідуальне електроопалення.

Голова марганецького осередку «Стоп корупції» Сергій Хникін звернувся до суду і суди двох інстанцій визнали: сесія міської ради у 2016 році незаконно виставила «Тепломережі» на продаж.

Завдяки діям марганецьких антикорупціонерів Господарський суд Дніпропетровської області а також суд апеляційної інстанції задовольнив позовні вимоги Нікопольської місцевої прокуратури в інтересах держави до Марганецької міської ради та суб’єктів господарювання щодо визнання незаконним та скасування рішення міської ради про надання згоди на проведення експертної оцінки майна та його реалізацію, а також визнання недійсним договору купівлі-продажу майна вартістю понад 2 млн грн та повернення його територіальній громаді. Наразі справа розглядається у Верховному суді.

«5 років майже половина міста живе без опалення, бо електромережі не витримують напруги. А відновити централізовану систему тепломереж тепер місто вже ніяк не може. Бюджет міста опинився в заручниках у конкретної приватної фірми. Адже ліквідатор збанкрутілого КП «Марганецьтепломережі» подав до суду на міську раду позов про субсідіарну відповідальність. Просить повернути цінне майно, яку попередня міська рада просто забрала у підприємства. Сума позову -  125 млн грн! Це більше половини річного бюджету!» - коментує ситуацію заступник міського голови Марганця і стопкорівец Роман Лук’яненко.

Зазначимо, під час тарифних протестів жителі міста разом з новообраною міською радою і новим мером Марганця Генадієм Боровиком звернулись до керівництва країни з проханням відновити пільговий тариф на електропостачання.

Другие новости