ПоддержатьУкраїнська

Пів-України може залишитись без питної води, причина – корупція

StopCor
StopCor

StopCor

Пів-України може залишитись без питної води, причина – корупція

З 16.07 майже усі провідні ЗМІ та громадскість гадають чи залишиться без питної води Дніпро та область, Миколаїв, Кривий Ріг та Житомир - про критичну ситуацію із наявністю реагенту по знезараженню води повідомило КП "Аульський водовідвід". Причиною стало невиконання умов поставок гіпохлориту натрію (рідкого хлору) з боку вже відомого за попередніми розслідуваннями "СтопКору" ТОВ "Аульська хлоропереливна станція".

Нагадаємо, сюжет під назвою "Корупційний хлор" про передачу стратегічно важливого підприємства з виробництва рідкого хлору з комунальної власності в управління приватної компанії вийшов в ефір 9 червня 2018 року.

Знімальна група "СтопКору" дослідила історію підприємства, від якого залежить наявність питної води у багатьох регіонах України - рідкий хлор виробництва АХС постачається для знезараження води на Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Запорізьку, Житомирську та інші області - та з'ясувала обставини його передачі з комунальної власності до приватних рук. Цікаве співпадіння - саме після виходу цього сюжету розпочалась атака на інтернет-ресурси "Стоп Корупції".

Але повернемось, до Аульської хлоропереливної станції. Журналістам "СтопКору" вдалось з'ясувати, що у 2011 році стратегічно важливе, до того ж ще й особливо небезпечне, підприємство рішенням Дніпропетровської обласної ради було передано в управління товариству з обмеженою відовідальністю, яке розпочинало діяльність як звичайний перевізник.

Пів-України може залишитись без питної води, причина – корупція

Цікаво, що керівником ТОВ "АХС" є директор того самого КП, яке й передавалось з комунальної власності у приватні руки, на ім'я Литвиненко Сергій Іванович. Щорічний оборот підприємства сягає трьохста мільйонів гривень. Й наразі держава не контролює стратегічний об’єкт - ані фінансово, ані технічно.

Рішення про предачу Аульської хлоропереливної в управління приватній фірмі вже нанесло державі збитків на майже 15 мільйонів гривень та, як бачимо, піставило під загрозу постачання питної води до половини України. За повідомленнями ЗМІ та інформації з власних джерел, яку "СтопКор" продовжує досліджувати, за цією корупційною схемою стоять високопосадовці Дніпропетровської облради та один відомий народний депутат.

Подробиці та деталі дивіться у нашому власному розслідуванні:

https://youtu.be/2e9IjsP2cJY

Другие новости