ПоддержатьУкраїнська

Побиття журналістів на Дніпропетровщині: юристи вимагають перекваліфікувати справу

StopCor
StopCor

StopCor

Побиття журналістів на Дніпропетровщині: юристи вимагають перекваліфікувати справу

Цинічний напад на знімальну групу проєкту журналістських розслідувань «Стоп корупції» із пограбуванням поліція Синельниківського району Дніпропетровської області кваліфікувала як ст. 171 ККУ «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Диспозиція цієї статті занадто слабка, не говорячи вже про санкцію – упевнена керівниця юридичного департаменту організації Роксолана Арійончик.

 Роксолана Арійончик Фото: СтопКор

«В діях Володимира Роя та його людей я вбачаю склад злочину за ст. 345/1 «Погроза або насильство щодо журналіста» та ст. 187 «Розбій». Мені дуже дивно, чому Синельниківське відділення поліції тут бачить тільки 171 ст. «Перешкоджання законній професійні діяльності журналіста». Диспозиція цієї статті занадто слабка, вже не говорячи про санкцію. Як на мене, скоріше за все, Володимир товаришує з представниками поліції, тому така кваліфікація. Обрали статтю, яка зручна для кривдника. На місцевому рівні ця справа не може розслідуватись, тому що ця справа буде розслідуватись непрозоро», – наголосила вона.

 Група осіб напала на журналістів на Дніпропетровщині Фото: СтопКор.

Арійончик також зазначила, що громадська організація скерувала скаргу до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова, де описана вся історія. Крім того, звернулись до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, до його заступника Антона Геращенка, до керівниці Офісу Генпрокурора Ірини Венедиктової та до голови Нацполіції Ігоря Клименка.

«Поки будуть такі ситуації – вони залишатимуться першим дзвіночком того, що трапилось з Георгієм Гонгадзе або Павлом Шереметом», – підсумувала юристка.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, 14 жовтня на Дніпропетровщині стався зухвалий напад на знімальну групу проєкту журналістських розслідувань «Стоп корупції». «Зелені чоловічки» депутата Дніпропетровської облради та бізнесмена Володимира Роя сильно побили медійників та відібрали в них техніку та особисті речі, які їм досі не повернули.

В результаті поліція Синельніковського району порушила кримінальне провадження за ст. 171 ККУ «Перешкоджання законній професійній діяльності журналісті». У свою чергу, юристи проєкту вбачають більш доречною тут ст. 345/1 «Погроза або насильство щодо журналіста». Був поданий відповідний запит на перекваліфікацію справи.

Повне відео з брифінгу:

https://youtu.be/Cw6MqpKfSzM

Другие новости