ПоддержатьУкраїнська

Половина політичних партій не подала фінансові звіти за 2016 рік

StopCor
StopCor

StopCor

Половина політичних партій не подала фінансові звіти за 2016 рік

Лише половина політичних партій подали фінансові звіти про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Відповідна інформація була надана Комітету виборців Нацагентством із питань запобігання корупції.

За І квартал 2016 року звіти подали 195 політичних партій; за ІІ квартал – 200 партій; за ІІІ квартал – 125 партій. Всього в Україні зареєстровано 349 діючих політичних партій.

При цьому відповідний звіт за І квартал партії мали подати до 29 липня 2016 року, за ІІ квартал – до 9 серпня, за ІІІ квартал – до 9 листопада.

"Така ситуація свідчить про те, що частина партій існує лише на папері. При цьому, реєстрація партій фактично перетворилася на різновид бізнесу. Партії часто створюються з метою торгівлі пакетами реєстраційних документів або ж місцями у виборчих комісіях. Сприяє такій ситуації спрощений механізм їх реєстрації. Створити партію в Україні не складно, тоді як лікдвідувати її – майже нереально" – пояснює Олексій Кошель, генеральний директор КВУ.

"Для вирішення ситуації варто внести зміни до Закону "Про політичні партії в Україні". Зокрема, передбачити, що неподання партією упродовж року фінансового звіnу про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру є підставою для анулювання її реєстрації" - зазначив Кошель.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства за неподання партіями фінансових звітів передбачена адміністративна відповідальність – штраф до 6800 грн.

Другие новости