ПоддержатьУкраїнська

Польський Сейм проголосував за заборону у країні ідеології українських націоналістів

StopCor
StopCor

StopCor

Польський Сейм проголосував за заборону у країні ідеології українських націоналістів

Польський Сейм проголосував за закон партії Кукіз’15 про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. За цей закон віддали голоси 279 польських депутатів з 450.

Законопроект дає визначення злочину українських націоналістів та українських формувань, що колаборували з ІІІ Рейхом та вводить можливість відкриття на підставі закону про Інститут національної пам’яті Польщі кримінальних проваджень проти осіб, котрі заперечують скоєння цих злочинів, пише "Польське радіо".

Автором закону є партія Кукіз’15. Лідер цієї партії назвав його прийняття "забороною пропагування бандеризму у Польщі".

В цілому, законопроект підтримали 279 польських депутатів. Усього в парламентській залі голосувало 414 народних обранців (з 450). Голоси "за" – 279, "проти" – 5, "утрималися" – 130, "не голосували" – 45.

Зокрема, "за" цей законопроект проголосували: "Право і справедливість" – 225 депутатів (з 225 тих, хто взяв участь у голосуванні), "Громадянська платформа" – 2 (з 120), "Кукіз’15" – 27 (з 27), "Сучасна" – 5 (з 20), "Польська селянська партія" – 11 (з 11), позафракційні – 6 (з 6), "Вільні та солідарні" – 3 (з 4), "Союз європейських демократів" – 0 (з 3).

"Проти" проголосували: "Громадянська платформа" – 2 і "Вільні та солідарні" – 3. "Утрималися": "Громадянська платформа" – 116, "Сучасна" – 13, "Вільні та солідарні" – 1. Решта не голосували або взагалі були відсутні у залі засідань.

Другие новости