ПоддержатьУкраїнська

Посадовцям нагадали про штрафи й кримінальну відповідальність за агітацію в освітніх закладах

StopCor
StopCor

StopCor

Посадовцям нагадали про штрафи й кримінальну відповідальність за агітацію в освітніх закладах

Місцеві перегони-2020 у розпалі, а у медіапросторі стає все гарячіше. Гарною традицією стало проведення у рамках проєкту «Стоп політичній корупції» щоденних брифінгів у медіацентрі «СтопКору». Сьогодні тут говорили про адмінресурс: окремі кандидати і партії під час кампанії не гребують агітацією в освітніх закладах.

https://www.youtube.com/watch?v=-7a2z2ueqw8&feature=youtu.be

Одним із принципів освіти в Україні є її незалежність від політичних партій, громадських і релігійних організацій, а керівництву закладів освіти заборонено залучати працівників до участі в заходах, організованих політичними партіями чи об’єднаннями. Про це нагадав голова правління ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

 Ігор Бондарчук Фото: СтопКор

Крім цього, в освітніх закладах забороняється зберігання, розміщення та розповсюдження матеріалів, які містять найменування чи символіку політичних партій. Відповідно до статті 31 Закону України «Про освіту», політичні партії та кандидати в депутати не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти чи в будь-який інший спосіб втручатися в освітню діяльність.

 Загальна кількість повідомлень про порушення з початку перегонів сягнула 2393 Фото: скріншот

А стаття 19 Виборчого кодексу України визначає, що особи, винні в порушенні виборчого законодавства, можуть бути притягнені до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності.

Зокрема, адміністративна відповідальність у вигляді штрафу передбачена КУпАП за порушення порядку ведення передвиборчої агітації та порушення обмежень щодо ведення передвиборчої агітації. Такі порушення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А розділом V Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність, яка може бути застосована до чинних посадових осіб за порушення законодавства та залучення до передвиборчої агітації керівників та колективи освітніх закладів. Йдеться про штраф, виправні роботи чи навіть обмеження волі.

У зв’язку з цим учасники громадського руху «За чесні вибори» наголосили на недопущенні залучення учасників освітнього процесу до участі в акціях і заходах окремих політичних партій та поширення у закладах освіти партійної та виборчої агітації.

Другие новости