
Сумнозвісний очільник Національного банку України Яків Смолій, який набрехав у деклараціях на 18 мільйонів гривень та дерибанив держбюджет під дахом НБУ (про що свідчать висновки Рахункової палати з огляду на витрати держустанови за 2018 рік), звинуватив протестувальників акції "Зупинимо корупцію в НБУ" у "проплаченості". Мовляв, він не бачить потреби виходити до активістів, оскільки там навіть немає з ким спілкуватися.

Як стало відомо, саме керівництво Нацбанку поширює фейки щодо підкупності активістів, які вже третій день поспіль проводять масштабну акцію протесту біля головної фінансової установи країни.Інформаційний портал "СтопКор"

Хочемо зазначити, що "проплаченими" називають представників понад 10 абсолютно реальних громадських організацій, які вже тривалий час відстоюють права звичайних громадян та відомі своєю діяльністю в Україні. Серед них – "Захист українського народу", "Захист інвесторів", "Стоп корупції", "Народ проти корупції", "Всеукраїнський рух Фінансовий майдан", "Спільна варта", "Асоціація боротьби з агрорейдерством", "Захист звичайних людей", "Міжнародний антикримінальний альянс", "Асоціація захисту позичальників", "Асоціація захисту вкладників", "Наш час" тощо. Деякі з них напряму постраждали від корупційних схем в держустанові.
Тож виникає питання: чи доцільно називати цей протест "проплаченим"? Можливо, пан Смолій просто намагається дискредитувати мітингарів?
Нагадаємо, пан голова Нацбанку – людина небідна. На його рахунках – мільйони доларів, корпоративні права на мільйони гривень. Багато банків, фірм і компаній є орендарями об'єктів нерухомості, які повністю або частково належать банкіру. Він не відмовляється від розкішних вишукувань – швейцарських годинників. У його автопарку – три автомобілі, є гідроцикл.
