ПоддержатьУкраїнська

Прокурор Білоус утік від відповіді про захоплення суднобудівного заводу “Океан” (відео)

StopCor
StopCor

StopCor

Прокурор Білоус утік від відповіді про захоплення суднобудівного заводу “Океан” (відео)

5 березня у Києві активісти ГО «Стоп корупції» провели акцію протесту. Вони вимагали відсторонити прокурора Олександра Білоуса від виконання службових обов’язків. Мітингувальники мали інформацію, що він причетний до рейдерського захоплення стратегічно-важливого миколаївського суднобудівного заводу «Океан».

 Фото: ''СтопКор''

Пікет відбувася саме тоді, коли столичні прокурори разом із Білоусом складали профільний іспит. Активісти тримали гасла: «Білоус ганьбить репутацію прокуратури України» та «Прокурор Білоус знищує стратегічний завод «Океан».

 Фото: ''СтопКор''

Представники громадськості спробували поспілкуватися із прокурором щодо його участі в «Окавнській» схемі, утім почули коротке «Без коментарів». Відповідне відео опублюднене на сторінці “Стоп корупції” у Facebook.

Зазначимо, раніше ЗМІ називали пана Білоуса “драйвером арешту “Океану” та пов’язували його з екс-нардепкою Оксаною Білозір.

Крім того, за інформацією видання “Резонанс”, у 2014 році Білоус разом зі своїм керівником, прокурором Миколаївської області Тарасом Дунасом, організували систему вимагання грошей у громадян за подання чи, нивпаки, не подання апеляційнихчи касаційних скарг, а також за пом’якшення покарань. Видання також повідомило, що гроші вони отримували через адвокатську контору самого Білоуса. Втім, справу вдалося «зам’яти», оскільки у схемі фігурували співробітники відділу «К» з самої «контори».

 Олександр БілоусФото із відкритих джерел

Зв’язок між учасниками «ланцюжка» причетних до арешту «Океану» відслідкувати доволі просто – їх можуть поєднувати сімейно-бізнесові зв’язки. Так, сестра Олександра Білоуса Наталя Бойчук заміжня за бізнесменом Степаном Бойчуком, який є давнім бізнес-партнером чоловіка Оксани Білозір Романа Недзельського. Бойчук і Недзельський у 2005 році були співзасновниками компанії ООО «Міжнародний фестиваль «Європа-Центр»».

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у січні 2020-го року Печерський районний суд Києва наклав арешт на майно комплексу "Миколаївський суднобудівний завод "Океан".

За інформацією Офісу генпрокурора, прокуратура внесла, а Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на майно заводу з метою "збереження стратегічного для держави підприємства".

24 лютого рішення Печерського районного суду Києва щодо накладення арешту на майно комплексу "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" залишили незмінним.

Другие новости