ПоддержатьУкраїнська

Путін дасть добро на транзит газу через Україну за однієї умови

StopCor
StopCor

StopCor

Путін дасть добро на транзит газу через Україну за однієї умови

Володимир Путін знову підтвердив, що готовий продовжити транзит газу через Україну. Однак на цей раз він озвучив конкретну умову, яка має бути виконана для продовження відповідного контракту. Стосується вона спору між "Нафтогазом" та "Газпромом".

Новину передає "Преса України".

Вчора, 16 липня, у столиці Фінляндії, Гельсінкі, пройшла довгоочікувана зустріч лідерів РФ та США. Як очікувалось, Володимир Путін та Дональд Трамп підняли ряд питань, які стосуються України. В тому числі транзиту російського газу через Україну.

За словами лідера Кремля, Росія може погодитись на продовження контракту транзиту через Україну. Однак за умови врегулювання спору між українським "Нафтогазом" та російським "Газпромом".

"Я запевнив пана президента (Дональда Трампа – ред.) в тому, що Росія готова зберегти цей транзит. Ба більше, ми готові продовжити транзитний контракт, який закінчується в наступному році, в разі врегулювання спору між господарюючими суб'єктами в Стокгольмському арбітражному суді" – заявив Путін.

Як відомо, Стокгольмський арбітраж вирішив суперечку між двома компаніями не на користь російського монополіста. Останній змушений заплатити $2,6 млрд за невиконання угоди. "Газпром" не поставив попередньо узгоджені обсяги газу для транзиту.

Нагадаємо, раніше Володимир Путін попереджав, що після запуску газопроводу "Північний потік-2" транзит газу через українську територію буде збережено. Однак якщо Росії це буде вигідно. Крім того, голова "Газпрому" Олексій Міллер зауважував, що коли газопроводи "Північний потік-2" і "Турецький потік" почнуть поставляти російський газ, транзит через Україну скоротиться в десять разів.

Другие новости