ПоддержатьУкраїнська

Реновація чи профанація? – На Житомирщині 15 мільйонів піде на заміну старих вуличних світильників замість встановлення ліхтарів у "темних" селах

StopCor
StopCor

StopCor

Реновація чи профанація? – На Житомирщині 15 мільйонів піде на заміну старих вуличних світильників замість встановлення ліхтарів у 'темних' селах

8 листопада депутати Олевської ОТГ прийняли рішення замінити 1050 старих світильників на LED світильники. Витратити на цей проект у 2018 році планують 15 мільйонів гривень кредиту в євро під 3% річних. Демонтовані світильники, згідно з планом, будуть утилізовані.

Реновація чи профанація? – На Житомирщині 15 мільйонів піде на заміну старих вуличних світильників замість встановлення ліхтарів у ''темних'' селах
Реновація чи профанація? – На Житомирщині 15 мільйонів піде на заміну старих вуличних світильників замість встановлення ліхтарів у ''темних'' селах

Кілька депутатів не голосували за це рішення і вважають, що це неефективна витрата грошей платників податків, оскільки гроші доведеться повертати з відсотками, враховуючи курс євро упродовж 5-ти років. Вони вважають, що для того, щоб світильники стали економнішими, досить замінити лампочки розжарювання на економні LED лампочки, а демонтувати світильники й міняти кілометри проводів немає сенсу. Обійдеться це в десятки разів дешевше для бюджету громади. Гроші ж можна використати на освітлення вулиць, де взагалі немає світла.

Місцеві активісти теж вважають це рішення марнотратством, адже до Олевської ОТГ входять 54 населених пункти, частина яких не має ліхтарів взагалі.

"Старі світильники будуть утилізовані при тому, що багато громад в районі взагалі живуть без вуличного освітлення. Краще б освітили ці вулиці або витратили кошти на утеплення шкіл, а так це виглядає просто як відмивання грошей" – розповів "СтопКору" активіст Олевського осередку Олександр.

Варто додати, що в минулому році на деяких вулицях вже відбулась "реіновація" освітлення. Тоді міська рада Олевська уклала 4 договори з компанією ТОВ "Фалькон-Пауер" на суму майже 3 мільйони гривень. За ці кошти компанія встановила 212 нових консольних LED світильників, вартість яких насправді в десять разів менша.

 Фото: Олександр Ігнатьєв

Громадський журналіст та активіст "СтопКору" Олександр Ігнатьєв дослідив цю тему та надав прямі докази й відповідні документи щодо фактів шахрайства. Подробиці про це – за посиланням.

Другие новости