ПоддержатьУкраїнська

Репресії з боку Росії: МЗС України звернулося до міжнародної спільноти

StopCor
StopCor

StopCor

Репресії з боку Росії: МЗС України звернулося до міжнародної спільноти

17 травня до Дня пам'яті жертв політичних репресій МЗС України закликало міжнародну спільноту звернути увагу на сучасні репресії з боку РФ.

"У Криму вже шостий рік поспіль масово порушуються права людини, української та кримськотатарської національної спільноти. Убивства, викрадення активістів, сфабриковані судові процеси, незаконні ув'язнення, безпідставні арешти та обшуки, залякування. На даний час понад сто українських громадян утримуються за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму, більшість з них є кримськими татарами. Ще жахливішою є ситуація в окупованих районах Донбасу. Розстріли й убивства українських військовополонених та місцевих патріотів, викрадення людей, катування й приниження стали тут повсякденним явищем", – йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства, передає "Радіо Свобода".

Офіційно Київ «закликає міжнародну спільноту, весь демократичний світ звернути особливу увагу на масові й системні репресії, що вже шостий рік поспіль відбуваються на окупованих Росією українських територіях і вжити усіх заходів, щоб покласти край цьому жахливому явищу».

В Україні два дні, 17 травня – вшановуватимуть пам'ять жертв політичних репресій, а 18 травня – жертв геноциду кримськотатарського народу. У зв'язку з цим заплановані пам'ятні заходи із врахуванням карантинних обмежень.

Починаючи з весни 2014 року, Росія незаконно окупувала український Крим, а потім почала гібридну агресію на сході України. Кремль називає анексію Криму «відновленням історичної справедливості», відкидаючи також збройну підтримку бойовиків на Донбасі – Москва заявляє, що там можуть бути хіба що російські «добровольці».

Другие новости