ПоддержатьУкраїнська

Роман Бочкала: голову Кобалєва зажадав одіозний молдавський олігарх

StopCor
StopCor

StopCor

Роман Бочкала: голову Кобалєва зажадав одіозний молдавський олігарх

Адвокати українського бізнесмена В'ячеслава Кобалєва заявляють про необґрунтованість арешту їхнього підзахисного. Гучний політичний скандал розгорівся у серпні.

"Вячеслав Кобалєв, який виступає ключовим свідком у гучній міжнародній справі про вкрадений мільярд з держбюджету Молдови, став жертвою протистояння двох олігархічних груп", – вважають експерти. За їхніми даними, у ході конфлікту представників еліт у країні відсторонили прем'єр-міністра Володимира Філата. А за владу бореться потужний молдавський олігарх, віце-спікер парламенту та лідер Комуністичної партії Влад Плахотнюк.

Відомо, що В'ячеслав Кобалєв – громадянин України, і як будь-який інший громадянин нашої країни не може бути екстрадований, виданий чужій країні, тому до нього не можна застосовувати запобіжного заходу в якості тимчасового екстрадиційного арешту. Проте ті дії, які чинить українська Феміда, змушують замислитися у її об'єктивності й справедливості.

"Україна позбавила свого громадянства людину, голову якої зажадав одіозний молдавський олігарх. Якщо пам'ятаєте, взимку минулого року в Кишиневі були серйозні протести. Їх причиною став Плахотнюк – "бізнесмен-політик", який узурпував парламент і уряд. "Цар Молдови", тісно пов'язаний із Москвою, але при цьому має теплі відносини з представниками нинішньої української влади.

У Плахотнюка не те що шафа, а ціла гардеробна скелетів. Я робив про нього розслідування в розпал "кишинівського Майдану". У двох словах - власник заводів, газет, пароплавів. Вразили хороми Плахотнюка прямо у будівлі молдавського КДБ. Пам'ятаю, нас ще мало не затримали чекісти просто за те, що ми "дозволили" собі сфотографувати рожевий будинок олігарха," – пише у своєму "Фейсбуці" журналіст Роман Бочкала.

І хоча В'ячеслав Кобалєв є уродженцем Молдови, з 91-го він мешкав в Україні, а у 2002-му став її громадянином. Тому резонансна справа про арешт і видачу молдавській стороні громадянина України ставить під сумнів європейський вибір нашої держави і об'єктивність політиків.

За інформацією джерела у прокуратурі, надшвидке затримання Коболєва пов'язане з особистою зацікавленістю української владної еліти, яка бізнес інтересами пов'язана з Плахотнюком. За даними свідків, формальним приводом для затримання Кобалєва стала відсутність заяви громадянина за формою №1 про видачу паспорта.

"Позбавити громадянства – це взагалі за гранню. Я не знаю Кобалєва, але я знаю, хто такий Плахотнюк. А ще загальновідомо, що Кобалєв (Платон) був готовий співпрацювати зі спецслужбами США стосовно мільярдної справи. Йдеться про кредитні кошти, надані Молдові міжнародними донорами, які "розчинилися" в банках, підконтрольних Плахотнюку. Тривожний дзвіночок. Ми ж ніби як в Європу йдемо. Але подібні історії ведуть нас зовсім в іншому напрямку," – підсумовує у своєму пості Роман Бочкала.

Другие новости