ПоддержатьУкраїнська

Російською і без протоколів: активістів обурила перша сесія Святогірської міськради на Донеччині

StopCor
StopCor

StopCor

Російською і без протоколів: активістів обурила перша сесія Святогірської міськради на Донеччині

Голова і новообрані депутати на Донеччині наплювали на закон про державну мову й регламент. Перша сесія міської ради Святогірська восьмого скликання пройшла без порядку денного, секретаря і протоколу. А новообраний міський голова Володимир Бандура проводив засідання російською мовою. Про це повідомив голова Святогірського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Володимир Рибалкін.

 Перша сесія Святогірської міської ради восьмого скликання Скріншот: СтопКор

Одразу після урочистого привітання переможців виборів і складання присяги депутатів та голови новопроголошений очільник міста перейшов на російську мову. Цей факт викликав обурення активістів «Стоп корупції», які проводили відеозйомку сесії, утім не засмутив більшість депутатів міськради Святогірська.

«Після того, як голова ТВК передала ведення сесії новообраному міському голові, стало зрозуміло, що новий міський голова не володіє державною мовою, не має уявлення про процедуру проведення засідань ради, не знайомий з законодавством щодо місцевого самоврядування. Переважна частина депутатів не тільки самі готові порушувати регламент ради, процедуру проведення засідань та інші законодавчі акти місцевого самоврядування, але й закликають інших робити так само», — розповідають спостерігачі-активісти.

Святогірський підрозділ «Стоп корупції» нагадав міському голові та депутатам Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».  Згідно зі ст.12 цього закону мовою діяльності органів місцевого самоврядування, у тому числі мовою засідань, зустрічей та мовою робочого спілкування є державна мова.

 Депутати Святогірської міськради Фото: СтопКор

Активісти вказують і на інші кричущі порушення регламенту сесії.

«Упродовж тієї частини засідання, на якому головував міський голова, депутати не спромоглися ані обрати секретаря засідання, ані обрати лічильну комісію для підрахунку голосів депутатів при голосуванні.

Також депутатами не був затверджений порядок денний, тому було незрозуміло, за що весь час голосували депутати і в якому документі будуть відображені результати цього голосування – протокол засідання ради не вівся, а лише він є офіційним документом, що підтверджує процес обговорення і прийняття рішень радою», - зазначив Володимир Рибалкін.

Активісти Святогірського підрозділу оприлюднили значну частину відео сесії з коментарями на сторінці осередку у фейсбуці.

«Люди добрі, кого ви вибрали? Не розмовляти українською, не знати, як вести сесію… можемо забути про курорт «Святогірськ», — коментують відео читачі соціальних мереж.

Уже після сесії до «Стоп корупції» звернулись представники міської ради з проханням поділитися відеозаписом. Імовірно, хотіли протокол оформили на основі відеозаписів, вважають активісти.

Володимир Рибалкін також повідомив, що міський голова і його однопартійці-депутати з ОПЗЖ намагалися протягнути «своїх» заступників без обговорення у постійних комісіях і депутатських фракціях та групах.

«Так, депутати, ви готови слухать кандидатури тих заступників, яких я хочу предложить (мовою оригіналу)?» — запитав новообраний голова.

Утім після низки процесуальних зауважень голосування щодо внесення до розгляду кандидатур заступників міського голови провалилося.

На зауваження щодо порушень регламенту очільник міста відповів так: «Ізвінітє, первий раз» (мовою оригіналу).

«Враховуючи вищенаведені порушення Регламенту ради, на наш погляд, жодного законного рішення на першій сесії не було прийнято», — резюмують святогірські активісти.

Активісти «Стоп корупції» у Святогірську стежитимуть за дотримання законів і норм регламенту.  Якщо міський голова та депутати не усунуть порушення на подальших сесіях новообраної ради – на них чекатимуть судові позови про визнання їхніх дій протиправними,  попередили активісти.

Другие новости