ПоддержатьУкраїнська

"Росія не хоче миру", – Кравчук

StopCor
StopCor

StopCor

'Росія не хоче миру', – Кравчук

Хоча весь світ закликає Росію зупинитися у своїй агресії в Україні й припинити вогонь та провокації, але вона вдає, що нічого не чує. Таку думку висловив керівник української делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ), перший Президент України Леонід Кравчук. Про це повідомляє "Укрінформ", передає "Lenta.UA".

 Фото: LEONID-KRAVCHUK.COM.UA

Він зазначив, що перемовини щодо ситуації на Сході досі тривають. Працює Тристороння контактна група, зустрічаються політичні радники "нормандської четвірки", зустрічаються лідери країн, що входять до Нормандського формату.

"Я розумію, що люди хочуть результату. Я його теж хочу. Але сказати, що все вже в тупику і все заблоковано, — це не відповідає дійсності... Робота йде, зустрічі йдуть, переговори йдуть. Звичайно, немає того результату і тієї ефективності цих переговорів. Це відзначають усі, це очевидно", — сказав Кравчук.

Крім того, за його словами, є чітка позиція Європи, НАТО, США — демократичний світ на боці України.

"Всі вимагають від Росії припинити провокації, припинити вогонь і дотримуватися режиму тиші на Донбасі, не провокувати ситуацію на кордоні з Україною, відвести свої війська. Світ говорить Росії — зупиніться, тому що це небезпечно не тільки для ситуації на Донбасі або для України, це небезпечно для Європи й всього світу", — сказав Кравчук.

Він відзначив, що це підтверджує і рішення Президента США Джо Байдена щодо введення надзвичайної ситуації в Сполучених Штатах у зв'язку з загрозою, яка йде країні від Росії.

"Це серйозно, дуже серйозно. Сполучені Штати Америки сказали — ми більше не дозволимо Росії так діяти, ми будемо вимагати від неї виконання міжнародних норм", — прокоментував очільник української делегації в ТКГ.

Кравчук підкреслив, що раніше в політиці України не було такої результативної активності, яку сьогодні веде Президент Володимир Зеленський. Це і зустрічі з лідерами країн, і засідання РНБО України, на яких приймаються важливі рішення.

Політик зауважив, що Україна закликає Росію до припинення вогню на Донбасі також в межах ТКГ. Однак країна-агресор не реагує на ці заклики і будь-які пропозиції щодо зниження агресії.

"Росія не хоче миру. Росія робить все, щоб заблокувати будь-які кроки", — вважає Кравчук.

З його слів, також Кремль відмовляється обговорювати мирний план щодо ситуації на сході України, розроблений Францією і Німеччиною, та підтриманий нашою державою.

"Ось на 19 квітня запланована зустріч політичних радників лідерів країн Нормандського формату. Ну, подивимося. Може, вони домовляться про щось, про подальші кроки. Тому що ситуація вкрай важка, напруга висока. Але ми ж не можемо закривати очі на ті наслідки, до яких призводить така ситуація", — резюмував Кравчук.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, три країни запропонували майданчики для зустрічі президентів США і РФ.

Другие новости