ПоддержатьУкраїнська

Що приховує «Нібулон»: кредитні таємниці, офшорні оборудки та загроза дефолту

StopCor
StopCor

StopCor

Що приховує «Нібулон»: кредитні таємниці, офшорні оборудки та загроза дефолту

Лідер вітчизняного аграрного ринку компанія «Нібулон» має 43 філії в 12 областях України та дві закордонні дочірні компанії. Але нещодавно довкола цих закордонних «дочок» спалахнув скандал: на думку експертів, родина Вадатурських роками грає в податкові ігри за допомогою офшорів.

Що приховує «Нібулон»: кредитні таємниці, офшорні оборудки та загроза дефолту

Схема досить проста: батько консолідує українське зерно і продає в офшор сину за заниженою ціною. Потім син за реальними світовими цінами перепродує його покупцям, а українську компанію вводять в збиток за допомогою пені та штрафів. Згідно з оцінками експертів, через це державний бюджет України щорічно втрачав щонайменше 50 мільйонів доларів США податків.

Окрім податкових таємниць, найбільший зернотрейдер України має ще й кредитні. В найстарішому і третьому за популярністю серед читачів міжнародному виданні The New York Times на цю тему вийшла стаття під гучним заголовком: «Замкнений круг: як фінансування з боку МВФ та інших фінансових інститутів призводить до корупції в аграрному секторі України».

У матеріалі, зокрема, зазначено, що за даними власних джерел в BNP Paribas Bank, кілька років тому внаслідок рішень Андрія Вадатурського холдинг приховав від кредиторів витрати щонайменше на 100 мільйонів доларів. «Цей факт викликав позачергові збори кількох найбільших кредиторів компанії. Вони вимагали усунути Вадатурського-молодшого від роботи на Нібулон. Можливо, саме тому Олексій Вадатурський вирішив делегувати свого сина в український парламент – очолити групу кількох депутатів» - пише The New York Times.

У тому, що компанія живе за рахунок кредитних коштів, впевнений й інший експерт – головний редактор Національного Порталу Промисловості Павло Волошин. За його оцінками, кредитна заборгованість компанії перед ЄБРР сягає близько півмільярда доларів.

Про те, що «Нібулон» може бути предметом дефолту, оскільки він не зможе повернути гроші до ЄБРР, пишуть й інші іноземні видання. Торік головний портал про фондовий ринок StockWorld опублікував статтю, в якій зазначив: «Очевидно, що дані фінансові результати показують, що компанія не здатна виконувати свої короткострокові зобов'язання з кредитування, і існує загроза неминучого корпоративного дефолту».

Щоб представити у матеріалі відповіді на ці закиди з боку самої компанії та її очільників, журналісти «СтопКору» намагались поспілкуватись з керівником «Нібулону» Олексієм Вадатурським. Але від спілкування він відмовився, запропонував направити йому офіціний запит. «СтопКор» виконав прохання пана Вадатурського і відправив офіційний запит на інтерв'ю. Тож маємо надію, що Олексій Опанасович усе-таки піде на діалог з журналістами і покаже свої фінансові звіти для повного розуміння і ясності фінансової ситуації «Нібулона».

Більше деталей у нашому ексклюзивному сюжеті:

https://youtu.be/-o6kjc2WyAk

Другие новости