ПоддержатьУкраїнська

Шантаж від голови сільради під Києвом обійдеться громаді у 7 мільйонів: чиновник усе спростовує

StopCor
StopCor

StopCor

Шантаж від голови сільради під Києвом обійдеться громаді у 7 мільйонів: чиновник усе спростовує

Сільрада Нових Петрівців виділила земельні ділянки на виїздах із супермаркету «Novus» і заблокувала роботу магазину. За словами місцевих жителів, у такий спосіб місцева влада намагалася шантажувати мережу і змушувала купити цю землю. Власники наділів пішли до суду. Голова сільради Радіон Старенький свою причетність до афери спростовує і вбачає у цьому політичні мотиви. Про це він заявив у коментарі руху «За чесні вибори», представники якої були присутні на зустрічі Старенького із виборцями.

 Радіон Старенький вбачає у справі проти нього політичні мотиви. Фото: СтопКор.

«Дуже складно було, там декілька зацікавлених людей, декілька власників земельних ділянок. Мені доводилося поговорити з одним, іншим, потім із самим «Новусом»... Ця справа була подана до суду суто з політичних мотивів», — зазначив Радіон Старенький.

Зазначимо, що Радіон Старенький зараз балотується на посаду очільника Новопетрівської ОТГ.

Додамо, що у січні 2019 року прокуратура відсудила на користь громади села Нові Петрівці усі земельні ділянки, що були роздані сільською радою навколо «Новусу». Про це свідчать дані інсайдера. Після цього заступник голови сільради Ігор Кучерявий за дорученням голови Радіона Старенького оскаржував ці рішення. Тобто діяв всупереч інтересам громади.

«Ще три роки тому у Нові Петрівці зайшов «Новус». Підприємство придбало тут землю, кутову ділянку, вони її купили, і наче все було добре. Але у сільраді зробили «хід конем»: з боку дороги, заїзду, виділили трьом особам наділи, які закривали по периметру цю ділянку», – розповідає житель села Олександр Левицький.

Додамо, що особи, які отримали ці землі, навіть не проживали у Нових Петрівцях.

Понад те, в результаті таких дій сільради було заблоковано в'їзди та виїзди з майбутнього гіпермаркету та фактично всю його роботу.

За інформацією місцевих, таким чином у сільраді шантажували «Новус» протягом кількох років, аби підприємці викупили ще три ділянки. Та згодом бізнесмени подали зворотний позов на втрачену вигоду у сумі 7,7 мільйона гривень – його буде покладено на місцевий бюджет, тобто за схеми керівництва ОТГ розплачуватись доведеться жителям села з власних кишень.

Другие новости