ПоддержатьУкраїнська

Жителів Нових Петрівців змусять заплатити 7 мільйонів через земельні оборудки сільради

StopCor
StopCor

StopCor

Жителів Нових Петрівців змусять заплатити 7 мільйонів через земельні оборудки сільради

Крали, крадуть і будуть красти? Нові Петрівці Вишгородського району – село у передмісті столиці, тож земля тут – на вагу золота. Проти місцевих посадовців вже почали кілька кримінальних проваджень за фактом розкрадання державного майна. Тож не дивно, що й виборча кампанія тут проходить із численними порушеннями, які зафіксували в рамках проєкту «Стоп політичній корупції».

https://www.youtube.com/watch?v=Eu6izw3wRq8

Місцеві жителі стверджують: до традиційного скуповування голосів виборців у Нових Петрівцях поки не вдаються. Натомість днями у селі провели масові гуляння. Тут відкрили нову зону відпочинку, дітям безкоштовно роздавали солодощі та влаштували розважальну програму. І все це – у розпал пандемії коронавірусної хвороби.

Організатором свята виступив сільський голова Нових Петрівців Радіон Старенький, який балотується на посаду очільника Новопетрівської ОТГ. За оцінкою начальника юридичного відділу ГО «Стоп корупції», подібні розважальні заходи – ніщо інше, як прихований підкуп виборців та порушення виборчого законодавства.

Нагадаємо, свою політичну кар'єру пан Старенький розпочав у 2008 році, коли став секретарем Новопетрівської сільради. А наступного ж року його обрали головою цієї сільради.

 Радіон Старенький очолює ОТГ вже майже 12 років Фото: СтопКор

Саме з подачі Радіона Миколайовича, який до 2015 року був членом Партії регіонів, суди забороняли проводити будь-які акції та мітинги біля сумнозвісного «Межигір'я» Януковича.

Проте і це ще не все. Місцеві жителі розповіли про численні схеми розкрадання землі через підставних осіб з метою збагачення.

«Ще три роки тому у Нові Петрівці зайшов «Новус». Підприємство придбало тут землю, кутову ділянку, вони її купили і наче все було добре. Але у сільраді зробили «хід конем»: з боку дороги, заїзду, цю територію вони виділили трьом особам наділи, які закривали по периметру цю ділянку», – розповідає житель села Олександр Левицький.

Особи, які отримали ці землі, навіть не проживали у Нових Петрівцях. Понад те, в результаті таких дій сільради було заблоковано в'їзди та виїзди з майбутнього гіпермаркету та фактично всю його роботу.

За інформацією місцевих, таким чином у сільраді шантажували «Новус» протягом кількох років, аби підприємці викупили ще три ділянки. Та згодом бізнесмени подали зворотний позов на втрачену вигоду у сумі 7,7 мільйона гривень – його буде покладено на місцевий бюджет, тобто за схеми керівництва ОТГ розплачуватись доведеться жителям села з власних кишень.

Другие новости