ПоддержатьУкраїнська

Шокін вважає, що НАБУ - непотрібний орган

StopCor
StopCor

StopCor

Шокін вважає, що НАБУ - непотрібний орган

Колишній генеральний прокурор Віктор Шокін вважає, що Національне антикорупційне бюро має бути лише департаментом в Державній службі розслідувань.

Про це він повідомив в інтерв'ю "112 каналу".

На питання, що буде з Антикорупційним бюро і Генпрокуратурою після створення Держслужби розслідувань, що обіцяють вже в 2017 році, Шокін зазначив, що Генпрокуратура веде нагляд за всіма кримінальними провадженнями.

"Я вважаю, що НАБУ не треба ліквідувати, але треба влити до складу новоствореної Державної служби розслідувань як департамент - щоб воно існувало і боролося з корупцією, а Генеральна прокуратура виконувала свої функції нагляду за всіма кримінальними виробництвами", - сказав колишній генпрокурор. Він також не виключив політичного конфлікту між відомствами: "На жаль, у нас майже все переходить в політичний конфлікт".

Коментуючи конфлікти між Генеральною прокуратурою і новими антикорупційними органами він сказав:

"Причина закладена в самому створенні НАБУ. Відповідно до закону, повинна була бути утворена Державна служба з розслідування, однак замість неї створили НАБУ - і віддали функції її НАБУ ... Я вважаю, це було неправильним рішенням - створення зайвого органу, який буде боротися з корупцією", - сказав Шокін.

"У нас достатньо органів для боротьби з корупцією. Якщо буде створена Державна служба розслідувань, то я вважаю, що НАБУ має бути саме департаментом і займатися саме питаннями корупції. Але створювати окрему службу всупереч закону - як було створено НАБУ - я вважаю, це неправильно", - додав він.

Нагадаємо, що під Генеральною прокуратурою у Києві триває акція на захист НАБУ, організована нардепами Мустафоню Найємом, Сергієм Лещенком, Єгором Соболєвим та іншими політиками.

Зокрема, мітингарі вимагають відсторонення керівника департаменту ГПУ Дмитра Суса.

Другие новости