ПоддержатьУкраїнська

На Закарпатті прикордонники "не помічали" вирубки лісу майже на 2 млн євро

StopCor
StopCor

StopCor

На Закарпатті прикордонники 'не помічали' вирубки лісу майже на 2 млн євро

Прикордонники покривали вирубку лісів у Закарпатській області словацькою фірмою майже на 2 млн євро.

Про це ефірі телеканалу "112 Україна" заявив на основі вилучених у Держприкордонслужбі документів головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

"Підставою для проведення обшуків стало встановлення слідством об'єктивних даних протидії з боку керівництва Держприкордонслужби об'єктивному повноцінному розслідуванню у частині встановлення всіх винних осіб (щодо вирубки лісу у Закарпатській області, - ред.). У процесі розслідування нами встановлені посадові особи прикордонної служби словацької республіки, які сприяли проходженню техніки іноземної держави і вивезенню національного надбання України за межі держави без будь-якого оформлення. Сумарна вартість, за цінами словацької республіки, вивезеної деревини в кількості більше 7 тис. дерев складає до 2 млн євро, за оптовими цінами країни, куди були доставлені дерева", - зазначив він.

За словами Матіоса, під час обшуків у Держприкордонслужбі співробітники військової прокуратури знайшли цьому підтвердження. Він продемонстрував документи і зауважив, що у них зафіксовано і незаконний прохід техніки, і людей зі Словаччини, і таких документів безліч.

"Для покриття незаконної оборудки і грабунку держави було зроблено все, щоб слідство не отримало ці дані. За результатами цих даних, ми маємо чітку картину, що словацька фірма за участі великої кількості техніки та громадян іншої держави перебували на території нашої держави за потурання, або прямої команди, або сприяння з корупційними підставами на території України. За результатами чого, більше 7 тис дерев вивезено", - резюмував він.

Нагадаємо, 16 серпня співробітники військової прокуратури із залученням спецпідрозділу поліції КОРД прийшли з обшуками в Адміністрацію Державної прикордонної служби України та її підрозділи в західному регіоні - Центр управління службою Чопського прикордонного загону та Західне регіональне управління ДПС України. Були вилучені документи службового характеру.

Генеральна прокуратура України повідомляла, що обшуки санкціоновані судом і проводяться в рамках розслідування кримінального провадження, розпочатого військовою прокуратурою Ужгородського гарнізону за фактами співучасті військових посадових осіб Державної прикордонної служби у численних незаконних рубках 7663 дерев цінних порід (ясень, дуб, бук) у прикордонній зоні України та їх подальшому збуті за кордон, чим завдано збитків державі на орієнтовну суму понад 19 млн грн.

У ДПСУ відзначають, що необхідності у проведенні обшуків не було, оскільки Держприкордонслужба співпрацює і надає всі дані, необхідні слідству.

Другие новости