ПоддержатьУкраїнська

Швеція попередила населення про ймовірну війну з Росією – Times

StopCor
StopCor

StopCor

Швеція попередила населення про ймовірну війну з Росією – Times

Влада Швеції відреагувала на підозрілу активність Росії у Балтійському регіоні. До початку літа громадянам країнам роздадуть оновлені інструкції зразка 40-60-х років "Якщо прийде війна".

Новину повідомляє Times. Передає "Преса України".

Впливове видання відзначило, що у Швеції почали готувати своїх громадян до можливої агресії збоку Росії. У зв'язку з активними військовими навчаннями у Балтійському регіоні влада країни вирішила розіслати людям інструкцію, у якій буде вказаний план дій у разі виникнення війни. Всього таких листівок буде розіслано для близько 7,5 млн домогосподарств.

Раніше Швеція вже практикувала подібне. Між 1943 та 1961 роками випускали документ під назвою "Якщо прийде війна". Згодом інструкцію перестали випускати, однак у телефонних довідниках її зберегли.

За словами Крістіни Андерссон, глави служби цивільної оборони Швеції, листівки будуть розіслані до червня поточного року. Відомо, що у тексті буклету буде вказано, як протистояти терактам, кібератакам, пандемії чи як забезпечити себе запасом їжі.

"Все суспільство повинно бути готовий до конфлікту, а не тільки армія. Ми не використали таких слів, як "тотальна оборона" або "підвищена готовність" ось уже 25-30 років, і багато громадян практично нічого про це не знають", – наголосила Андерссон.

Нагадаємо, раніше американське видання The National Interest зазначило, що Кремль може посягнутися на суверенітет трьох балтійських країн – Литви, Латвії та Естонії.

Другие новости