ПоддержатьУкраїнська

Сьогодні в Україну повинна прибути перша партія вакцини Pfizer: що про неї відомо

StopCor
StopCor

StopCor

Сьогодні в Україну повинна прибути перша партія вакцини Pfizer: що про неї відомо

Сьогодні, 16 квітня, в Україну повинна прибути перша партія вакцини Pfizer - 117 тис. доз, передає РБК-Україна.

 Фото: Facebook

Хто виробляє

Вакцина Pfizer/BioNTech - це препарат, розроблений німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармацевтичним концерном Pfizer. Виробляється на заводах в США і Європі.

Принцип дії

Це мРНК вакцина. При цьому така технологія для виробництва вакцин використовувалася вперше. Препарат містить молекулу матричної РНК (мРНК), яка дозволяє організму створити шип-білка SARS-CoV-2, який дозволяє знищувати вірус.

Де застосовується

Вакцину рекомендували для екстреного використання Всесвітня організація охорони здоров'я. Вона дозволена для використання в США, Великобританії, Канаді та Євросоюзі.

Ефективність вакцини, за інформацією розробників, виходячи з клінічних досліджень, становить 95%. При цьому Центр з контролю і профілактики захворювань США (CDC) заявив, що в реальних умовах препарат ефективний на 90%. Максимальна ефективність досягається вже через два тижні після другого щеплення.

Побічні ефекти

Найпоширеніші побічні ефекти після застосування вакцини це:

  • біль в місці ін'єкції;
  • втому;
  • головний біль;
  • біль у м'язах;
  • озноб;
  • біль в суглобах;
  • висока температура.

Протипоказання

Вакцина дозволена до використання людям старше 16 років. ВООЗ не рекомендує прищеплювати людей з сильною алергією на компоненти вакцини або у яких була важка алергічна реакція на першу дозу.

Застосування та дозування

Вакцину Pfizer вводять внутрішньом'язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у три тижні.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні чиновників судитимуть за брехню в деклараціях про доходи.

Другие новости