
Команда “Стоп корупції”, у рамках проекту «Стоп політичній корупції», прибула у місто Лисичанськ збирати факти можливого підкупу виборців. Адже часу стає все менше, тож напруга у парламентських перегонах зростає.

Як розповіли журналістам місцеві, в області скуповують голоси виборців. Причому ціна невисока – за голос 5 кілограмів цукру, який можна отримати в спеціальному “пункті видачі”, по картці. В основному, підкуп йде на користь кандидата в народні депутати в 107 окрузі Олександра Сухова.

“Пункт видачі був біля Палацу культури Леніна, навпроти “Куража” можна сказати. Я там отримав 5 кілограмів цукру. Нам зателефонували та сказали, коли прийти можна. Називають це не підкупом у нас, а допомогою. Є спеціальні волонтери, близько 150-ти осіб, які ходять по будинках та набирають списки, в які заносять номери телефонів та дату народження. Ці “волонтери” на зарплаті у них”, – розповів анонімно мешканець Лисичанська. Він також зазначив, що люди не завжди голосують так як “потрібно”. “Я думаю, що виборці голосують за того, за кого хочуть. Народ у нас бідний, їм дають – вони беруть”, – додав він.
Як зазначила журналістка “СтопКору” Наталя Дігтяр, народні обранці нічим не гребують аби отримати якомога більшу кількість голосів.
“Серед таких дієвими є послуги тітушок, публічна дискредитація опонента, послуги технічного кандидата та підкуп виборця будь-чим. Наприклад цукром, грошима чи то концертами із відомими зірками. Тож перед нашим приїздом до Лисичанська, у місто привезли щонайменше дві сотні тітушок, деякі з них мали при собі бейсбольні бити. Зрозуміло, що хлопці приїхали з інших міст не на спортивну секцію. Давно не секрет, що існує проект під назвою “СІТКА”, створена впродовж кількох років. У ній існують так звані “волонтери" – люди, які одягнені у брендовані футболки та які роздають агітаційні листівки, збирають паспортні дані і номери телефонів. Потім зібрані “голоси” використають за призначенням, тобто проголосують за “потрібного” кандидата. Тож, аби було якомога менше подібних порушень, команда “СТОПКОРУ” є офіційним спостерігачем виборчого процесу на одній з ОВК”, – наголосила вона.


Нагадаємо, що в рамках громадської ініціативи "Стоп політичній корупції" команда правозахисників, журналістів та регіональних активістів займається моніторингом і висвітленням фактів порушень виборчого законодавства по всій Україні.
Раніше ми писали: "Не пошкодували коштів на тираж: в Житомирській області випустили 100 тисяч примірників фейкової газети (ФОТО)".