ПоддержатьУкраїнська

США відреагували на заборону у Польщі "бандерівської ідеології"

StopCor
StopCor

StopCor

США відреагували на заборону у Польщі 'бандерівської ідеології'

Після того, як Польща підняла болюче питання Голокосту у США попередили про можливе ускладнення відносин не лише з Україною, а й Америкою та Ізраїлем. Тому Вашингтон закликав переглянути скандальний законопроект про Інститут національної пам'яті. 

Новину передає "Преса України".

Державний департамент США випустив нову заяву щодо Польщі. У ній американська сторона закликає Варшаву переглянути нашумілий законопроект про Інститут національної пам'яті.

"Історія Голокосту болюча. Ми розуміємо, що такі фрази як "польські табори смерті" – неточні та вводять в оману. Коментуючи чи обговорюючи Голокост, треба бути обережним. Ми вважаємо, що відкриті дебати, стипендії та освіта є найкращим засобом боротьби з неточною та згубною інформацією", – наголосили у Держдепі.

В Адміністрації Дональда Трампа зауважили, що законопроект про Голокост може вплинути на свободу слова та польські відносини зі Сполученими Штатами та Ізраїлем.

Президент Польщі Анджей Дауда тим часом заявив, що деякі поляки жертвували своїми життями, щоб врятувати євреїв від нацистів. Так, Польща вважає себе жертвою нацистського терору, тому польські парламентарі підтримали законопроект, який передбачає покарання за навіть часткове визнання "польських таборів смерті".

Варто зазначити, деякі історики стверджують, що багато поляків співпрацювали з нацистами в переслідуванні євреїв. Деякі експерти побоюються, що новий польський закон також може означати в'язницю для тих, хто вижив після Голокосту та розповів про свої випробування у ті часи.

На новий польський закон гостро відреагували в Ізраїлі та Україні. Прем'єр-міністр Ізраїлю Бенджамін Нетаньяху сказав, що Ізраїль не буде терпіти "спотворення правди, переписування історії та заперечення Голокосту". В Україні звернули увагу на те, що деякі українські території у законі назвали "Малопольщею", а українців визначили як "злочинних націоналістів" та "колаборантів Третього рейху".

Варто зазначити, що відповідний закон у Польщі прийняли у ночі  лютого. "За" свій голос віддали 57 сенаторів.

Другие новости