ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, чому Криклій «забанив» потенційного очільника МорАду

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, чому Криклій «забанив» потенційного очільника МорАду

Відомство Владислава Криклія оголосило про перезапуск конкурсу на посаду голови Морської адміністрації. Попри публічну суперечку з міністром інфраструктури фігурант кількох розслідувань Іван Ніякий вирішив не здаватися і повідомив: участь у повторному конкурсі бере. Проте чому Криклій настільки категоричний та виступає проти конкретно представників «Трансшипу»? Дізнавалась Алла Легеза.

https://www.youtube.com/watch?v=yEFBK_OmFVc

Нагадаємо, Іван Ніякий – офіційно директор товариства «Трансшип-Сервіс», що входить до групи морських компаній «Трансшип».

Компанія, якою він керує, та інші фірми, що входять до згаданої бізнес-імперії, фігурують у багатьох кримінальних провадженнях, про які «СтопКор» вже розповідав у попередніх випусках.

Перше гучне провадження відкрите у 2014-му, основні фігуранти – фірми групи «Трансшип» і держпідприємство «Усть-Дунайський порт». Як йдеться у матеріалах справи, судна компаній «Трансшип» і «Донмар» вже після анексії Криму систематично порушували порядок перетину кордону України, а моряки працювали за «липовими» документами. Сприяли морякам працівники «Усть-Дунайського порту».

 Витяг з ухвали у справі №757/31006/16-к Фото: YouControl

Розслідує це провадження СБУ під керівництвом прокуратури Криму. З цього приводу сьогоднішній очільник порту не багатослівний.

«Мені нічого не відомо, я не знаю ці провадження, я не подавав їх. Я знаю, що кримінальні провадження проти колишніх керівників були відкриті, але жодного разу мене ані поліція не запрошувала, ані прокуратура, і питань ніхто не ставив», – прокоментував представник керівництва порту.

Друга кримінальна справа за участі «Трансшипу» датована вереснем 2017-го. У справі йдеться про те, що Миколаївський порт і фірма «Трансшип-Сервіс», якою, нагадаємо, керує охочий очолити МорАд Іван Ніякий, співпрацювали з російськими буксирами.

Про те, що в акваторії Миколаївського порту здійснюють свою діяльність плавзасоби, які належать російській компанії, правоохоронців повідомив ще 2 роки тому тодішній очільник Миколаївської ОДА Олексій Савченко. Тоді ж відкрили кримінальне провадження стосовно цієї справи.

Журналісти «СтопКору» вирішили дізнатися, на якому етапі наразі перебуває розслідування, надіслали запит, але у відповідь отримали традиційну відписку: мовляв, є таємниця слідства і жодні деталі Вам розголошувати не можемо.

Другие новости