ПоддержатьУкраїнська

Шеф потенційного голови Морської адміністрації полив брудом СБУ (відео)

StopCor
StopCor

StopCor

Шеф потенційного голови Морської адміністрації полив брудом СБУ (відео)

Він володіє компаніями в окупованому Криму і сумлінно сплачує податки до державної казни РФ, відкрито називає війну на Cході України "громадянською" та є фігурантом кількох кримінальних проваджень. А його протеже має намір сісти у крісло очільника Морської адміністрації. Ексклюзивне інтерв'ю в одіозного бізнесмена Андрія Іванова взяла журналістка "СтопКору" Алла Легеза.

На відео ми наводимо інтерв'ю повністю, без "купюр", оскільки це було обов'язковою умовою пана Іванова. Розміщена нижче текстова версія бесіди містить ремарки до окремих фрагментів діалогу, які, на наш погляд, можуть ввести в оману глядача.

https://www.youtube.com/watch?v=B139SiWlWgI

Одним з головних питань, що, безсумнівно, цікавлять журналістів і громадськість, є зареєстрована за російським законодавством в Криму вже після анексії півострова фірма "Трансшип-Агент", яка перерахувала торік майже мільйон рублів податку на прибуток держбюджету агресора.

Про цю компанію "СтопКор" розповідав у нещодавньому сюжеті. Та пан Іванов закидає журналістам: мовляв, розповіли необ'єктивно – не перевірили, на кого зареєстроване підприємство.

Андрій Іванов – засновник групи компаній ''Трансшип''

Що ж, пан Андрій впевнено стверджує, що до компанії не має відношення і навіть сам відкриває російських реєстр, щоб довести нам протилежне. Дивується побаченому: керівник компанії – Голодяєв Станіслав Володимирович. Засновник – підприємство "Трансшип" у формі товариства з обмеженою відповідальністю. Дата реєстрації – 2015 рік.

ТОВ ''Трансшип-Агент'' справно платить податки в бюджет агресора Фото: Rusprofile

Час панові Іванову зробити "круглі очі".

"Для мене це дійсно новина, тому що ця компанія дійсно була наша в той час, коли ми в Криму працювали. А з огляду на те, що Крим сьогодні пішов від нас, ми у Криму не працюємо, значить, це просто вже хтось допомагає цій компанії. Ці люди – не мої співробітники", – запевняє бізнесмен.

Андрій Ігорович стверджує: компанію не закривали, не продавали, не перереєстровували, просто покинули як є. І не її одну – фірм на окупованій території у Іванова декілька. А "винна" у всьому нібито взагалі… українська держава.

''У нас низка компаній в Криму. Ви пропонуєте мені воювати з Путіним?'' – Андрій Іванов

"Так, у нас там ціла низка компаній, зокрема й з мільйонними в доларах ПДВ, які підлягають поверненню з бюджету України, але ж у нас сказано в законі, що це форс-мажор у зв'язку з агресією, і що це все на Росію повинно бути повішено. Що Ви пропонуєте мені зробити – повоювати з Путіним?

Я навіть не знав про те, що донині ця компанія не закрита. Я її кинув і все. А що я ще мав робити? Сьогодні держава Україна не виконала переді мною як громадянином свій конституційний обов'язок. Вона не забезпечила непорушність кордонів, мою безпеку і безпеку мого бізнесу. Ось я сиджу і чекаю, поки вони забезпечать", – стверджує пан Іванов.

Так само агресивно і з "наїздом" на державу підприємець реагує і на наступне запитання – щодо кримінальних справ, в яких замішані його компанії.

Нагадаємо, ДП "Трансшип-Сервіс" у 2016-2017 роках компанія фігурувала у двох кримінальних справах. А стосовно ТОВ "Трансшип" у 2018 р. слідчими встановлені порушення чинного законодавства України при укладенні договорів з використання рухомого майна (буксирів, ліхтерів тощо), які спричинили значні матеріальні збитки державі.

Витяг з ухвали у справі №522/8412/12 Фото: YouControl

Та пан Андрій використовує тактику "кращий захист – напад" і запевняє: його фірма нібито "біла й пухнаста", справа у давньому конфлікті з Генпрокуратурою.

"Наша Генеральна прокуратура діє абсолютно незаконно протягом цілої низки років. У відповідь на всілякі вигадки і штучно надумані причини проти нас у ЄРДР та порушення кримінальної справи, з нашого боку було внесено до ЄРДР 14 справ проти Генпрокуратури і топових працівників, зокрема дві – проти Генпрокурора Матіоса.

Ми зупинили злочинну схему, між іншим, Генеральна прокуратура зупиняла пароплави і наживалась на цьому. Це тривало довгий період після 2014-го.

В основу цього лягло те, що ми єдина компанія в Україні, яка зуміла з Криму вивезти державне майно, коштовні плавучі перевантажувачі, що належали порту Усть-Дунайськ. Виконали цю операцію власними силами, за що прокуратура порушила низку кримінальних справ, внесла їх до ЄРДР і влаштувала тут цирк із обшуками", – розповідає бізнесмен.

Виникає логічне питання: а як же люди, яких незаконно переміщували через адмінкордон? Нагадаємо, у 2014-2016 рр. службові особи ТОВ "Трансшип", починаючи з моменту тимчасової окупації півострова Крим, здійснювали організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України.

Витяг з ухвали у справі №757/31006/16-к Фото: YouControl

Та пан Іванов цього питання нібито не чує:

"До чого тут люди? В першу чергу, у нас конфлікт з генеральною прокуратурою. Ви шукаєте корупцію в моєму кабінеті, а я, на секундочку, приватна особа й займаюсь тим, чим хочу".

Тут варто згадати ще одну гучну справу: у вересні 2017 року до Заводського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області надійшло звернення голови Миколаївської ОДА щодо можливих шахрайських дій під час укладення договорів бербоут-чартеру з ВАТ "Флот Новоросійського торговельного порту".

Як повідомили джерела у миколаївській прокуратурі, розслідування у цій справі було передано Службі безпеки України.

Наш співрозмовник на згадку про СБУ реагує помітно роздратовано і зверхньо:

"А що це за служба? Служба бандитів України. Це ті, через кого у нас сьогодні немає Криму, немає Донецька й Луганська. Це бандити, недоумки і недоноски. Вони мають захищати нашу країну, а що ми маємо? Ми маємо громадянську війну, втрачені території".

''СБУ - бандити, недоумки і недоноски'', - Андрій Іванов

Та додає: про те, що СБУ веде проти нього справу, пан Іванов начебто дізнався… з наших репортажів:

"За два з зайвим роки, якщо у них, у сбушників є справа, вони мали б провести хоча б одну слідчу дію, хоча б один допит, хоча б один письмовий запит до моєї компанії. У мене не було жодного".

При цьому підприємець не приховує: працює не лише в Криму, але й безпосередньо у Росії. Бо якщо в Україні, як вважає Андрій Ігорович, точиться "громадянська війна", то й Росія, на його думку – нібито й не країна-агресор. А як щодо українських законів та економічних санкцій? Про них пан Іванов, мабуть, не чув.

"Звісно, у мене в Росії є мої компанії.. У мене 40 компаній в групі, які об'єднані одним-єдиним: це моя персональна власність. 40 компаній знаходяться в 10 юрисдикціях, в різних країнах, в тому числі в Росії. Це законом не заборонено. У мене компанії є в Англії, в Австрії, є на Кіпрі, на Мальті, є в Америці, і ще у низці країн, в тому числі і в Росії, я там сплачую податки", – зізнається бізнесмен.

Пан Андрій визнає й наступний факт: директор ДП "Трансшип-Сервіс", віце-президент Морської Палати України Іван Ніякий, який мав намір очолити Морську адміністрацію України, – це його креатура.

Пан Іванов не заперечує: претендент на посаду в МорАді Іван Ніякий - його людина

Нагадаємо, пан Ніякий подав заявку на участь у конкурсному відборі 24 жовтня, а 28 листопада виклав на своїй сторінці у Фейсбуці підсумки конкурсу.

Утім, як стало відомо 17 грудня, Міністерство інфраструктури України планує перезапустити кадровий конкурс на посаду голови Державної служби морського та річкового транспорту України (Морської адміністрації).

"Є питання до біографії кандидатів та прозорості їх намірів очолити Морську адміністрацію", — заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Невдалу спробу очолити МорАд Іван Ніякий прокоментував на своїй сторінці у Фейсбук. Текст публікації спровокував палку суперечку між ним та міністром інфраструктури у коментарях. Зокрема, пан Ніякий звинуватив міністра в упередженості та наявності власного "фаворита". Зі свого боку, Владислав Криклій натякнув на наявність "конфлікту інтересів", пов’язаного з компанією Ніякого.

Попри протистояння з міністром, пан Ніякий заявляє, що вирішив брати участь і в повторному конкурсі на заміщення посади в МорАді.

Чому ж висока посада в Адміністрації морських портів України (АМПУ) є настільки ласим шматком, що на неї зазіхнув пан Іванов, і тепер намагається всіма правдами і неправдами проштовхнути до керма свого протеже? Керівник групи "Трансшип" запевняє, виключно задля того, щоб викорінити корупційну систему МорАду.

Варто нагадати, що Морська адміністрація становить центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабміном через міністра інфраструктури і який реалізує державну політику у сферах морського та річкового транспорту, внутрішнього судноплавства, а також у сфері безпеки на морському та річковому транспорті.

Інакше кажучи, керманич цього органу "рулитиме" не лише суттєвими бюджетними потоками, майном та інфраструктурою всіх морських портів України, але й опікуватиметься питаннями безпеки вітчизняного судноплавства.

Офіційна заробітна плата майбутнього очільника, як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, становитиме 277 тисяч гривень на місяць.

Дивіться інтерв’ю Андрія Іванова повністю: "СБУ - недоумки і недоноски"

Другие новости