ПоддержатьУкраїнська

Столичні активісти контролюватимуть прозорість фінансування партій

StopCor
StopCor

StopCor

Столичні активісти контролюватимуть прозорість фінансування партій

Представники ГО "Стоп корупції" взяли участь у Форумі "Прозорі фінанси партій: шляхи імплементації закону". Захід зібрав лідерів та членів політичних партій, громадських організацій та державних органів, таких як Національне агентство з питань запобігання корупції, Рахункова палата, Центральна виборча комісія, керівництво Фондів "Відродження" та Фрідріха Наумана, провідних експертів Transparency International, депутатів ВР України.

Подробиці форуму повідомляють активісти "Стоп корупції".

Столичні активісти контролюватимуть прозорість фінансування партій

"Нове законодавство передбачає державне фінансування політичних партій, що подолали певний відсотковий бар'єр, який складається з голосів виборців, відданих за партію на виборах. Учасники форуму стверджували, що це лише перший крок до прозорості партійних фінансів. Та навіть ця спроба не досягла очікуваної мети: підтримати нові демократичні партії та перекрити шлях грошам олігархів, що скуповують політичні партії", – розповідають активісти "Стоп корупції".

"Якщо подивитись, як сьогодні фінансуються партії і як вони перетворюються на машини, які трансформують віртуальні кошти в реальні доходи деяких людей, то можна тільки уявити який супротив прозорості партійного фінансування ми ще зустрінемо і які по-справжньому небезпечні проблеми виникатимуть на цьому шляху", – зазначив виконавчий директор Фонду "Відродження" Євген Бистрицький.

Під час дискусії учасники окреслили основні проблемні питання для створення "дорожньої карти" для прозорого фінансування політичних партій і запобігання політичній корупції. Серед них – заборона або суттєве обмеження політичної реклами, зокрема, на приватних каналах телебачення, яка поглинає неспіврозмірно великі обсяги коштів.

Столичні активісти контролюватимуть прозорість фінансування партій

За цим показником, Україна витрачає значно більше коштів, ніж переважна більшість розвинутих демократичних країн світу, уточнили експерти. Учасники форуму планують Ініціювати впровадження законодавчих вимог до медіа-прозорості. Адже на практиці багато засобів масової інформації відпрацьовують замовлення політичних партій за "тіньові гроші" невідомого походження.

Також у планах ініціативної групи розробити і впровадити державні стандарти внутрішньопартійної демократії. Бо за її відсутності грошами партії у непрозорій спосіб володіє лідер партії, а не партійна спільнота, що створює підґрунтя для зловживань, зазначають учасники форуму.

"Ще одна вимога – закрити чисельні "дірки" у суміжних законодавчих актах, що дозволяють використовувати партійні гроші у спосіб, не сумісний з суспільними інтересами, та розробити нові документи, що регламентують впровадження законодавства. Велику роль у цьому відіграватиме Національне агентство з питань запобігання корупції, а громадські експерти мають запропонувати свою допомогу", – уточнили активісти "Стоп корупції".

На думку учасників, громадянське суспільство має здійснювати моніторинг впровадження законодавства про прозорість політичних партій, а журналісти розслідувати та оприлюднювати випадки порушень.

"Рушійні сили суспільства, що у першу чергу зацікавлені у належній роботі політичної системи, це громадськість, засоби масової інформації, малий та середній бізнес. Тому коаліція цих сил має відіграти провідну роль у протидії політичній корупції. Саме тому ГО "Стоп корупції" вирішило долучитись до коаліції громадських організацій «Гроші партій під контролем", – резюмували активісти проекту.

Другие новости