ПоддержатьУкраїнська

Суд скасував спецдозвіл на видобуток бурштину на Житомирщині

StopCor
StopCor

StopCor

Суд скасував спецдозвіл на видобуток бурштину на Житомирщині

Верховний Суд скасував спецдозвіл, виданий товариству «Амбер Холдинг»  на видобування бурштину на площі понад 10,6 тис. га в Словечанській ОТГ Житомирської області. Про це  розповів координатор «Стоп корупції» на Житомирщині Олександр Ігнатьєв з посиланням на  прокуратуру Житомирської області.

 Скріншот: СтопКор

Житомирська прокуратура 5 років оскаржувала законність спецдозволів. Щодо одного з них позицію Житомирської обласної прокуратури підтримали суди. Верховним Судом скасовано спеціальний дозвіл на користування надрами, який надавав право приватній структурі здійснювати геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку бурштину на площі 10670 га (ділянка «Козюлівська»).

Житомирські активісти «Стоп корупції» неодноразово порушували питання несанкціонованої видачі спецдозволів на видобуток копалин без узгодження з місцевими жителями і депутатами. Зокрема, правозахисники і журналісти розповідали і про зазначену ділянку.

«Державною службою геології та надр України у 2016 році надано товариству з обмеженою відповідальністю, поза аукціоном, спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовища бурштину площею 10670 га на території колишнього Овруцького району, що поблизу селища Словечне», - розповідає Ігнатьєв. - Підставою для видачі дозволу поза конкурсом стала начебто наявність у підприємства в оренді цілісного майнового комплексу, спеціально пристосованого для проведення геологорозвідувальних робіт з пошуку та дослідного видобутку бурштину. Проте, як встановлено органами прокуратури та підтверджено судами першої та касаційної інстанцій, орендоване товариством майно — підвальне приміщення, частина земельної ділянки та мотопомпи — в розумінні чинного законодавства не є цілісним майновим комплексом, спеціально пристосованим для дослідно-промислової розробки родовища».

Зазначимо, депутати 7-го скликання Житомирської обласної ради вимагали скасувати дозволи на геологорозвідку трьом пов’язаним між собою компаніям. Бо видавали їх без погодження облради.

Натомість у 2021 році їх подовжили ще на 5 років – без аукціонів і погоджень із громадою. У квітні 2021 року Держгеонадра України подовжили спецдозволи на геологорозвідку і дослідно-промисловий видобуток бурштину в Олевському і Овруцькому районах на півночі Житомирщини трьом фірмам, у яких одні засновники і один директор. «Амбер Холдинг» - одна з цих фірм. Вона отримала дозвіл на розробку території майже вдвічі більшої за обласний центр – місто Житомир.

https://www.facebook.com/100051686923039/videos/317643029968592/

Олександр пояснює, чому надаються під геологорозвідку такі великі території.

«Це просто схема, коли під виглядом геологорозвідки проводиться промисловий видобуток бурштину. Причому без погодження з місцевими депутатами, громадами сіл і надання оцінки впливу на довкілля в Мінекології», - коментує представник «Стоп корупції» на Житомирщині.

Компанії надали 10670 га під геологорозвідку. Отже, вона має розвідати, скільки на цій території бурштину. Дослідно-промислова розробка дозволяє офіційно видобувати до 5% запасів копалин, які є на вказаній території.

Олександр Ігнатьєв зазначив, що бурштин має стати візитівкою Житомирщини. Тут мають створювати нові робочі місця з переробки каміння. А не вивозити його за кордон як сировину.

«Бурштин може годувати і збагачувати не одне покоління жителів Полісся», - резюмував активіст.

Зазначимо, житомирські активісти всеукраїнської громадської організації «Стоп корупції» порушували питання незаконної передачі практично всіх перспективних родовищ бурштину трьом компаніям з одним директором та власниками з Львівської області.

Другие новости