ПоддержатьУкраїнська

Тема українських бранців як спосіб маніпуляцій у ЗМІ: в столиці розкажуть про результати медіамоніторингу під час парламентських виборів-2019

StopCor
StopCor

StopCor

Тема українських бранців як спосіб маніпуляцій у ЗМІ: в столиці розкажуть про результати медіамоніторингу під час парламентських виборів-2019

5 липня в Києві в рамках проекту "Стоп політичній корупції" відбудеться брифінг щодо маніпуляцій та фейків у ЗМІ під час парламентської виборчої кампанії 2019 року.

Тема українських бранців як спосіб маніпуляцій у ЗМІ: в столиці розкажуть про результати медіамоніторингу під час парламентських виборів-2019

Спікери заходу: український медіаексперт, доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев, керівник правозахисного сектору "Стоп корупції" Ігор Бондарчук, головний редактор інформаційного порталу "СтопКор" Марина Супрун.

Під час брифінгу буде заявлено про результат моніторингу ЗМІ, який ГО "Стоп корупції" започаткувала 12 червня.

Зокрема, йтиметься про перетворення українських бранців на заручників виборчих маніпуляцій в українському медіапросторі.

"Про полонених українських моряків говорили представники всіх найрейтинговіших учасників перегонів. Однак більшість меседжів була спрямована не на реалістичне розв'язання проблеми, а на привернення уваги до партій та політиків через створення ефекту їхньої причетності до формування настроїв надії на звільнення наших громадян", – переконаний науковий консультант проекту проф. Олександр Чекмишев.

Як приклади маніпулятивного використання теми полонених моряків експерти відзначають емоційну реакцію президента Володимира Зеленського на ноту МЗС (мовляв, її надіслали без його відома). Семантично та психологічно медіаефект, тобто маніпуляцію, формує, з одного боку, критика за непогоджену ноту, а з іншого – емоційне протиставлення, що справляє враження, мовляв, якби не нота, моряків можна було звільнити, хоча, насправді, йдеться про пропозицію Росії, яку Курт Волкер назвав "пасткою". Завершує формування медіаефекту емоційна пропозиція направити ноту батькам захоплених моряків та звернення до Путіна, мовляв, поверніть батькам дітей.

Раніше координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала також повідомив, що регіональні осередки організації під час моніторингу виявили цілу низку порушень як законодавства про вибори, так і прикладів використання "брудних технологій".

Тема українських бранців як спосіб маніпуляцій у ЗМІ: в столиці розкажуть про результати медіамоніторингу під час парламентських виборів-2019

Як і під час президентської кампанії, систематично реєструються випадки підкупу виборців. Такі випадки були зареєстровані громадськими активістами в кількох регіонах України. Коли на допомогу місцевим активістам в Прилуках виїхала знімальна група з журналістом з Києва, вона стала жертвою нападу з боку Олександра Чалого – представника кандидата Бориса Приходька, на користь якого скуповувались голоси у Прилуках. Ще один факт придбання голосів зафіксував місцевий осередок "СтопКору" на Житомирщині. Тут електорат підкуповують традиційними продуктовими наборами. Носять такі презенти на 64-му окрузі, де балотується Сергій Пашинський. Наразі "СтопКор" проводить громадське розслідування фактів, пов’язаних з підкупом виборців на Вінниччині.

Як зазначають організатори, мета проекту – показати українському виборцю, як різні політичні сили використовують брудні технології та поширення маніпулятивної інформації в українських мас медіа і таким чином надати можливість виборцям критично оцінювати виборчу кампанію та робити усвідомлений вибір.

Партнери проекту:

- ГО "Стоп корупції" – основна імплементуюча організація;

- Інститут журналістики КНУ ім.Т.Г.Шевченка – науково-методичне керівництво проекту;

- Моніторингова платформа семантичного аналізу "Semantrum" – технічне забезпечення автоматизованої обробки великих обсягів даних;

- Український центр суспільного розвитку – експертна підтримка;

- ГО "Нова політична генерація" - експертна підтримка;

- Інститут громадянської освіти НаУКМА – експертна підтримка.

Початок заходу, який є відкритим для журналістів – об 11:00 за адресою: місто Київ, вулиця Хрещатик, 2 (Український кризовий медіа-центр).

Моніторинг парламентських виборів ГО "Стоп корупції" проводить з 12 червня 2019 року спільно з дружніми організаціями та з використанням платформи "Semantrum". За додатковою інформацією звертайтеся до Леоніда Волошенка – [email protected] або за телефоном +38 050 164 66 17.

Другие новости