ПоддержатьУкраїнська

ТОП-15 високорозвинених корумпованих країн

StopCor
StopCor

StopCor

ТОП-15 високорозвинених корумпованих країн

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International визначила 14 розвинутих країн, які мають найвищий рівень корупції, повідомляє Business Insider.

Зазначається, що певного "абсолютного рівня корупції" не існує в природі. Тому що корупція зазвичай приховується від громадськості. Тим не менш, спеціалістам все ж вдається створювати такі рейтинги, спираючись на дані досліджень.

Крім традиційних осередків найкорупційніших країн світу, які знаходяться переважно в Африці та на Близькому Сході, у списку є й благополучні країни, які входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР - ред.).

1. Мексика – найбільш корумпована країна в ОЕСР. Вона отримала лише 25 балів зі 100. Це не дивно, адже саме через Мексику наркотики з Латинської Америки потрапляють до США. Сумнозвісний наркобарон Хоакін Гусман "Ель Чапо" двічі втікав з в'язниці - за допомогою величезних хабарів, які він давав тюремним чиновникам.

2. Туреччина є найкорумпованішою країною в Європі, вона набрала 42 бали. У 2013 році країну сколихнув масштабний скандал, в якому фігурував директор державного банку та бізнесмени. Усіх звинувачували у хабарництві, підкупі чиновників, шахрайстві з тендерами та будівництвом, контрабанді золота і відмиванні грошей.

3. Італія - корупція у третій за величиною економіці єврозони часто асоціюється з колишнім прем'єр-міністром Сільвіо Берлусконі, який був звинувачений в корупції кілька разів, його визнали винним в ухиленні від сплати податків в 2013 році, і в хабарництві на посаді сенатора у 2015 році. Італія набрала 44 очки в індексі корумпованості.

4. Греція. Рівень корупції у Греції знизився в порівнянні з минулим роком. Країна набрала 46 очок. У Греції широко поширена практика "fakelaki" - розмовний термін для хабарництва. Його застосовують люди, які хочуть отримати більш якісне обслуговування в державних інституціях.

5. Словаччина набрала 51 бал. Словаччина є однією з найкорумпованіших країн Європи. Останніми роками там не вщухає корупційний скандал під назвою "Горила", коли на хабарництві за контакти були спіймані політики, відомі бізнесмени і чиновники.

6. Південна Корея – корупція тут стала обговорюватися у 2015 році, коли прем'єр-міністр Лі Ван-Гу був змушений піти у відставку після того, як його ім'я випливло у передсмертній записці одного з бізнесменів. Південна Корея набрала 56 з 100 балів за індексом корупції.

7. Іспанія. До свого нещодавнього переобрання іспанський прем'єр Маріано Рахой звинувачувався опозиціонерами у корупції. Іспанія отримала 58 балів від Transparency International.

8. Словенія. Тут було три корупційних скандали з високопосадовцями за останні роки. Наприклад, у 2013-2014 в Словенії відбулися масові протести проти прем'єр-міністра Янеза Янша і опозиційного лідера Зорана Янковича, яких звинувачували в корупції. Їм інкримінувалося приховування особистих активів, незаконний продаж земель і фінансові махінації під час будівництва великих інфраструктурних об'єктів.

9. Ізраїль набрав 61 бал. У травні 2015 колишній прем'єр-міністр Ехуд Ольмерт був пійманий на хабарі в 150 тисяч доларів.

10. Польща набрала 62 очок в індексі. Вона вважається однією з 10 найбільш корумпованих країн ОЕСР.

11. Португалія. За даними опитування, 83% громадян Португалії заявили, що корупція і хабарництво широко поширені в країні. У 2014 році з'ясувалося, що колишній прем'єр-міністр Жозе Сократеш підозрюється в ухиленні від сплати податків та легалізації злочинно нажитих коштів.

12. Естонія. У 2012 році президент Естонії Томас Хендрік Ільвс імплементував антикорупційний законопроект, який забезпечив більшу прозорість в публічному секторі. Це дало можливість піднятися в рейтингу і набрати 70 балів зі 100.

13. Чилі. Незважаючи на те, що країна є набільш корупційною в ОЕСД, Чилі є найменш корумпованою в Південній Америці, де такі країни як Бразилія, Венесуела та Парагвай погрузли у хабарах. Чилі набрала 70 балів.

14. Японія. За міжнародними стандартами, Японія - порівняно не корупційна країна. Проте, там існує практика, коли людина, яка раніше була політиком, може зайняти високий пост в японських компаніях, навіть якщо не має у цьому досвіду.

15. Ірландія набрала 75 очок. Це одна з найменш корумпованих країн світу. Але в 2015 році журналісти зняли документальний фільм, в якому розповідалося, що місцеві політичні еліти приховують свої доходи і не платять податки, а також отримують гроші від бізнесменів в обмін на свої послуги.

Другие новости