Круглий стіл «Лобіювання: досвід США та український сценарій»
14.07.2021 о 18.00 в медіацентрі «СтопКор» (Київ, вул. Предславинська, 43\2, 4-й поверх) відбудеться відкрита дискусія між професійними лобістами зі США, представниками Української асоціації професіоналів у сфері GR та лобістів, народними депутатами України на тему лобізму в Україні та американського досвіду функціонування інституту лобіювання.
Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков анонсував ухвалення закону про лобізм в аспекті протиолігархічних законів. Це свідчить про досить високий рівень розуміння політичною елітою України необхідності правового врегулювання інституту лобізму.
У розвинених країнах лобіювання має позитивні наслідки та є засобом співпраці суспільства з владою. В Україні законодавство поки що не врегульовує ці відносини, й адвокаційна діяльність перебуває поза правовим регулюванням. Раніше чотири спроби ухвалення закону про лобізм не були успішними.
Сучасна та розвинена держава має переорієнтовуватися на втілення демократичних цінностей у своїй політиці й адаптуватися до сучасних реалій життя. У США, наприклад, для збільшення бюджету на оборону, який закладений у зовнішньополітичний бюджет, користуються послугами лобістів. Лобіювання — це процес діалогу, змагання аргументів, а не хабарі чи голосування на прохання.
Метою діалогу за круглим столом є обмін досвідом у питаннях законодавчого врегулювання та практичного функціонування системи лобіювання в США і в Україні, а також напрацювання шляхів розв'язання проблеми легалізації лобізму в Україні.
Спікери:
1. Представники «Gordon Thomas Honeywell Governmental Affairs» — американської компанії зі світовим ім’ям, що входить до переліку найуспішніших фірм у сфері налагодження зв’язків адміністративної влади з недержавними установами.
3. Катерина Одарченко, президентка Української асоціації професіоналів у сфері GR та лобістів, голова політичної партії «Національна платформа», партнер SIC Group Ukraine
4. Іван Шинкаренко, народний депутат України, голова підкомітету з питань міжнародного партнерства та співробітництва щодо реалізації антикорупційної політики у фінансовій, агропромисловій і енергетичній сферах Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики
5. Володимир Кабаченко, народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики
6. Юрій Камельчук, народний депутат України, заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи
7. Експерти у сфері лобізму і GR
Кількість місць обмежена! Обов’язкова реєстрація за посиланням