ПоддержатьУкраїнська

У рядах ІДІЛ зафіксували рекордну кількість росіян

StopCor
StopCor

StopCor

У рядах ІДІЛ зафіксували рекордну кількість росіян

Компанія Soufan Group вичислила, які країни стали так званими спонсорами терористів ІДІЛ. Виявилось, що найбільше "робочих рук" джихадистам "передає" Росія.

Новину повідомляє "Преса України".

У консалтинговій компанії Soufan Group підрахували, скільки іноземців вирішили поповнити лави терористичного угрупування ІДІЛ. Виявилось, що росіян у списку найбільше. Результати дослідження опубліковані у доповіді під назвою "За межами халіфату: іноземні бійці та загроза їх повернення".

За даними експертів Soufan Group, терористичне угрупування ІДІЛ нараховує 3417 росіян. На другому місці розмістились громадяни Саудівської Аравії – 3224 особи, третьому – Йорданії – 3 тисяч осіб. У п'ятірку також увійшли представники Тунісу та Франції, 2926 та 1910 громадян, відповідно.

Фахівці також підрахували, скільки іноземних бойовиків угрупування повернулись на батьківщину. Так, у РФ повернулися 400 осіб, Саудівську Аравію – 760, Йорданію – 250, Туніс – 800, Францію – 271. Як зазначають автори доповіді, причини, через які іноземці вирішують повернутися додому різні. Зокрема, це неприйняття халіфату чи втрата територій, на яких дислокувались терористи.

За словами експертів, іноземці долучаються до лав терористів через різні причини. Відомо, що представники ІДІЛ ведуть активну пропаганду у Мережі та закликають поповнити їхні ряди.  До слова, раніше спецслужби Великої Британії встановили, що за ІДІЛ воюють громадяни з понад півсотні країн. З них понад 70% з арабських країн. Громадяни Франції, Німеччини та Великої Британії склали найбільший відсоток серед європейців, які долучились до терористичного угрупування.

Другие новости