
1 липня в головному офісі ГО "Стоп корупції" відбулось зібрання, присвячене аналізу кейса з виявлення маніпулятивних текстів в ході передвиборчої кампанії в ЗМІ, а також способу екстраполяції його на загальну ситуацію й виявлення трендів у цьому питанні.

Учасники робочої групи – координатор проектного офісу організації Леонід Волошенко, український медіаексперт, доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев, шеф-редактор Оксана Кодунова, представники редакції інформаційного порталу "СтопКор" та журналіст-розслідувач Артем Лагутенко.
Як виявив Олександр Чекмишев у ході дослідницької роботи, яскравим прикладом для передвиборчих маніпуляцій стала тема українських бранців, взятих у полон, яка передбачає емоційне забарвлення.
"Я як експерт бачу тренд, що тема заручників стає значущою для передвиборчих маніпуляцій, а будь-яка маніпулятивна технологія – емоційна. Сутність же моніторингу – відстежити конкретну ситуацію й одразу повідомити про це. Далі йдуть підсумки. Наша мета – робити кількісно-якісний аналіз, а не лише кількісний", – зазначив експерт.
Нагадаємо, 29 травня "СтопКор" оголосив про старт нового проекту – всеукраїнського моніторингу засобів масової інформації під час передвиборчої кампанії з використанням найсучасніших технологій семантичного аналізу великих масивів даних. Це нова ініціатива у рамках проекту "Стоп політичній корупції", який було презентовано у січні цього року напередодні президентських перегонів.
Втілити цей проект у життя допоможуть компанії-партнери, серед яких платформа штучного інтелекту з семантичного аналізу текстів "Semantrum", Український центр соціального розвитку, Інститут громадянської освіти НаУКМА, суспільно-освітній проект NPG та Інститут журналістики КНУ ім. Т. Шевченка.
Читайте також: "300 гривень "до" і ще стільки ж після виборів: передвиборчі каруселі від Приходька на Чернігівщині".