Протягом кількох останніх років Українське Дунайське пароплавство вже втратило коштовне державне майно у Німеччині та Австрії. На черзі – Угорщина, де тривають суди за право власності на будівлю у центрі столиці між українською та російською сторонами. І ситуація поки складається не на користь України – не в останню чергу, завдяки бездіяльності очільників УДП. Якими активами наразі володіє компанія та куди «дрейфує» її флот? Докладніше – у матеріалі Кирила Вольного.
https://www.youtube.com/watch?v=gkLk69LclVI
Глобально дати відповіді на ці питання мав би результат аудиту Дунайського пароплавства, який за наказом Президента Зеленського було проведено ще торік.
Річ у тім, що деяка частина суден та нерухомості пароплавства перебуває в закордонних компаніях різних юрисдикцій.
«Історично склалося так, що частина барж сьогодні перебуває у власності іноземних дочірніх компаній, які використовуються за призначенням і експлуатуються разом з флотом УДП, але ці юридичні особи на 100% належать УДП. З перших днів на своїй посаді наша команда оголосила курс на деофшоризацію», – стверджує чинний очільник УДП Олексій Хомяков.
Та жодної інформації про це майно немає. Міністерство інфраструктури на прохання надати результати перевірки обмежується лише стандартними відписками.
Копію вищезгаданого аудиторського звіту було передано до правоохоронних органів, в тому числі до Національного антикорупційного бюро України. Поряд із цим, за результатами аудиту керівництву ПрАТ «УДП» були надані відповідні рекомендації щодо усунення недоліків і порушень та недопущення їх у подальшій роботі.
Тобто в міністерстві визнають, що проблеми та корупційні схеми в пароплавства все ж були. Тож постає питання: а чи зникли вони? Відповіді поки немає.
Тим часом транспортний комітет Верховної Ради теж зацікавився ситуацією в Дунайському пароплавстві. Після спілкування активістів із парламентарями з профільного комітету була ініційована низка депутатських звернень з вимогою надати інформацію про проведення конкурсів на посади голови УДП та його заступників.
Та поки можновладці розбираються – суди в закордонних юрисдикціях тривають. І саме бездіяльність та відверте «підігравання» російським опонентам можуть призвести до втрати державних активів.
Зазначимо, що інформація про судові засідання та їхні результати – відсутня. Та ми все ж продовжимо стежити за цим процесом, а отже, і за долею одного з найдорожчих будинків Будапешта, який поки що все ж залишається українською власністю.