ПоддержатьУкраїнська

"Угорські партнери усвідомили, що освітній закон змінюватися не буде" – Клімкін

StopCor
StopCor

StopCor

'Угорські партнери усвідомили, що освітній закон змінюватися не буде' – Клімкін

Україна й Угорщина нарешті перейшли до конструктивного діалогу в суперечці щодо закону "Про освіту". 

Про це у своїй колонці на сайті Європейська правда написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Depo.ua.

"Більшість тих, хто коментував наші з Лілією Гриневич нещодавні консультації з угорськими колегами-міністрами та угорською громадою України, першочергову увагу звернули на те, що Будапешт облишив намір блокувати участь України в саміті НАТО. І це справді дуже важливе досягнення", – написав Клімкін.

На думку міністра, воно зняло момент напруги, який від початку не був потрібний нікому.

"Та головний результат цієї зустрічі, як і всього тривалого й непростого процесу переговорів, я вбачаю зовсім в іншому: ми нарешті виходимо з клінчу в суперечці щодо нового закону "Про освіту", – заявив він.

За його словами, майже рік українська дипломатія наполегливо переконувала угорську сторону поглянути на питання збільшення обсягів викладання української мови в школах угорської меншини не з формального, а прагматичного боку, з точки зору реальних вигод, які отримає від цього сама ж угорська громада.

"Схоже, наші угорські партнери нарешті усвідомили, що закон змінюватися не буде", – висловив припущення Павло Клімкін.

Міністр зазначив, що українська сторона пообіцяла виконати рекомендацію Венеціанської комісії щодо перехідного періоду в запровадженні закону. Крім того – також за рекомендацією Венеціанської комісії – стаття 7 закону не поширюватиметься на приватні школи. А кожна державна школа для національних меншин матиме широкі повноваження, щоб самостійно визначати, які предмети читатимуться українською, а які – рідною мовою.

Другие новости