ПоддержатьУкраїнська

Україна збільшить об'єми закупівлі ядерного палива в американського постачальника "Westinghouse"

StopCor
StopCor

StopCor

Україна збільшить об'єми закупівлі ядерного палива в американського постачальника 'Westinghouse'

Україна планує наростити об'єми ядерного палива, яке закуповує в американського постачальника "Westinghouse". Президент України Петро Порошенко сподівається, що цей показник досягне 55%. За його словами, це входить в концепцію енергетичної безпеки країни.

Новину повідомляє "Преса України".

"Енергетична безпека полягає також і в ядерній енергетиці. І тут ми збільшуємо значно долю американських постачальників ядерного палива "Westinghouse", я сподіваюсь, що нам вдасться це зробити до 55%", – сказав Порошенко.

Глава держави також нагадав, що Україна продовжує будівництво заводу по відпрацьованому ядерному паливу.

"Це також ми злізаємо з крюка, який, як думає на сьогодні РФ, нас тримає по відпрацьованому ядерному паливу, – цього не буде", – наголосив Президент.

Також глава держави заявив, що Україна закупить мінімум 2 млн тонн вугілля в США.

"Ми домовилися про американське вугілля з Пенсильванії за конкурентними цінами, у нас буде повне сприяння і департаменту міністерства торгівлі, і міністерства енергетики, нової адміністрації й Конгресу, що ми матимемо гарантоване постачання мінімум 2 млн тонн вугілля", – сказав Президент.

За його словами, для цього створені всі умови, зараз мають укласти контракти.

Нагадаємо, цілком реально, що до жовтня поточного місяця в США приймуть рішення нарешті надати Україні летальну зброю для стримування російської агресії на Донбасі. Про таку ймовірність згадав президент України Петро Порошенко під час розмови з журналістами.

Другие новости