ПоддержатьУкраїнська

Українські пенсії в ОРДЛО: коли на окупованих територіях побачать гривню?

StopCor
StopCor

StopCor

Українські пенсії в ОРДЛО: коли на окупованих територіях побачать гривню?

У Міністерстві з питань європейської та євроатлантичної інтеграції заявляють: виплати для пенсіонерів на окупованому Сході стануть можливими не раніше деокупації Донбасу.

Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба: "Для ЄС виплата пенсій на окупованій території – це правозахисне питання, це дуже важливий нюанс. Вони не можуть не наполягати на тому, що це потрібно робити, але вони так само розуміють, що одна справа хотіти щось зробити, а інша – це мати технічну можливість і можливість в плані безпеки. Зараз, в нинішній реальності, таких можливостей немає.

Тому вирішення цієї проблеми безпосередньо зав'язане на процес деокупації. Буде там Пенсійний фонд, будуть працювати платіжні системи – можна буде рухатися далі".

За словами Кулеби, на даний момент існує механізм отримання пенсій, який вимагає для одержувачів виїзду на підконтрольну уряду України територію, передає УП.

На питання, як він ставиться до недавно зареєстрованого законопроекту про виплату пенсій жителям тимчасово окупованих територій, Кулеба заявив, що такі законодавчі ініціативи повинні бути, "тому що потрібно постійно шукати шляхи вирішення питання", але додав, що це питання реально може бути вирішене тільки в контексті деокупації.

Другие новости