ПоддержатьУкраїнська

Умови тендеру на 5 мільйонів від ДП «Медичні закупівлі» прописали під фірму-фаворита, ― аналітики

StopCor
StopCor

StopCor

Умови тендеру на 5 мільйонів від ДП «Медичні закупівлі» прописали під фірму-фаворита, ― аналітики

Черговий скандал довкола державних медичних тендерів: ДП «Медичні закупівлі України» закупило малярні костюми замість захисного одягу для лікарів. У ЗМІ керівник держпідприємства та представники фірми «Текстиль-контакт», яка й продала костюми сумнівної якості, ще й обурюються: чому ж МОЗ не оцінило їхнього бажання «зекономити» бюджетні гроші на захисті для медиків? Хто й навіщо прописує закупівлі під конкретних виробників? Дізнавалась Алла Легеза.

https://www.youtube.com/watch?v=Brb5uqJesKY

Нагадаємо, за інформацією міністра охорони здоров’я Максима Степанова, ДП «Медичні закупівлі» закупило костюми для захисту від будівельного пилу, але не від коронавірусної інфекції.

До слова, останній тендер «Медичних закупівель» ― чи не єдиний, що потрапив у поле зору громадськості. Та «СтопКор» детально проаналізував попередні закупівлі держпідприємства, які дають привід припустити, що тендери в цьому ДП часто прописували під конкретних виробників.

Зокрема, дискримінаційні вимоги присутні в тендері на майже 5 млн грн, де замовляли послуги з профілактики ВІЛ. У тендерній документації визначено вимогу про наявність 33 соціальних працівників з відповідним досвідом роботи. Тобто компанія, що не має саме 33 соціальних працівників, не може взяти участь у закупівлі. Деякі учасники тендеру писали скаргу замовнику, але держпідприємство не відреагувало на зауваження.

 У тендерній документації містяться відверто дискримінаційні умови

Варто також звернути увагу на вимогу в тендері на півтора мільйона надати аналогічний договір із деталізацією за кодом ДК та запропонувати суму не менш як 100% від оголошеної очікуваної вартості, що є прямою дискримінацією. Адже замовник у цьому випадку взагалі не надав відповіді на скарги інших учасників торгів.

Другие новости