ПоддержатьУкраїнська

В Індонезії затримали українського блогера та хочуть передати його Росії 

StopCor
StopCor

StopCor

В Індонезії затримали українського блогера та хочуть передати його Росії 

В Джакарті Інтерпол затримав українського блогера та музиканта Михайла Орєшнікова, який раніше був громадянином Росії. Повідомляється, що ця подія сталася 6 листопада. 

 Фото: Михайло Орєшніков / Instagram

Про це пише УНІАН з посиланням на журналіста Андрія Цаплієнка.

За словами Цаплієнка, громадянина України затримали 6 листопада. Друзі та колеги Михайла багаторазово звертались до МЗС України, але їхнього втручання у справу виявилось замало.

При затриманні в Орєшнікова були вилучені українські документи, а в акті затримання і подальших документах його записали громадянином РФ. Йому було заборонено зв’язуватись із українським посольством та перші тижні тримали у одиночній камері з обмеженням у будь-яких правах (зв’язок, прогулянки, інформація).

Як зазначає Цаплієнко, Орєшніков - колишній громадянин РФ, активний діяч антипутинського руху спротиву. У 2014 році відкрито виступав проти окупації Криму та інформував спільноту про злочини т.зв. «зелених чоловічків» в Україні.

За свої дії неодноразово був затриманий поліцією РФ та катований. Через загрозу своєму життю влітку 2014 року попросив надати йому політичний притулок в Україні. Маючи українське коріння, Орєшніков отримав паспорт України у 2016 році, відмовившись від громадянства РФ.

«Деякі мої колеги закидають Михайлові його участь у російському націоналістичному русі «Реструкт». Але, коли він опинився в Україні, то, за його словами, побачив «менталітет, протилежний рабському та радянському». Сподіваюсь, сказав щиро. Як би там не було, на сьогодні він український громадянин, а Україна має стояти за своїх», - зазначив журналіст.

МЗС України на запит Української правди прокоментував ситуацію із затримання блогера так: 

"Справа Михайла Орєшнікова перебуває на особливому контролі посольства України в Індонезії та Міністерства закордонних справ України.

Відповідно до інформації посольства України в Індонезії, 6 листопада 2020 року в міжнародному аеропорту Сукарно-Хатта (м.Джакарта) за запитом Національного центрального бюро Інтерполу МВС РФ було затримано Михайла Орєшнікова. Згідно з попередніми даними, проти згаданого громадянина в Росії порушено кримінальну справу за звинуваченням у нанесенні тілесних ушкоджень. За інформацією МЗС, Михайло Орєшніков юридично не оформив вихід з громадянства Російської Федерації".

Як повідомляв “СтопКор” раніше, прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що найближчим часом ніяких телефонних розмов між Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським не планується.

Другие новости