ПоддержатьУкраїнська

Військові злочини РФ залишаться без кари: Матіос розкритикував реформу військової прокуратури

StopCor
StopCor

StopCor

Військові злочини РФ залишаться без кари: Матіос розкритикував реформу військової прокуратури

Реформування військової прокуратури зупинить розслідування злочинів з боку Російської Федерації та покладе край співпраці з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду. Про такі наслідки ухвалення законопроєкту 1032 "Про внесення деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури" написав звільнений військовий прокурор Анатолій Матіос. 

Військові злочини РФ залишаться без кари: Матіос розкритикував реформу військової прокуратури

За його словами, численні факти знущань, катувань, жорстокого поводження з боку збройних сил РФ, бойовиків Л/ДНР щодо українських армійців та цивільного населення залишаться не покараними.

Про те, що забули та не врахували у документі й у реформі військової прокуратури, на своєму Фейсбуці написав звільнений військовий прокурор Анатолій Матіос. Своє обґрунтування прокурор виклав на 6 аркушах і надіслав голові ВР, спікеру парламенту та головам усіх фракцій.

"Подані вище докази та інші негативні наслідки припинення повноважень військових прокурорів можуть призвести до втрати дуже важливих доказів згаданих вище особливо тяжких злочинів і уникнути відповідальності та покарання за їхнє вчинення представників влади Російської Федерації, військовослужбовців ЗС РФ, ватажків та інших учасників терористичних організацій "Л/ДНР", безповоротні іміджеві втрати нашої держави на міжнародній арені", – йдеться в листі.

Окрім того Матіос зазначив, що цивільні прокурори не мають досвіду розслідування військових справ, в армії почнеться розгул злочинності й безкарності, а раніше відкриті справи проти військових залишаться без покарання.

"Цивільні прокурори не мають досвіду розслідування та процесуального керівництва у військових злочинах. Цивільні правоохоронці не здатні забезпечити правопорядок у військових формуваннях, розташованих на лінії зіткнення. Існує вказівка ДБР та Нацполіції, щоб слідчі не виїжджали на огляд місць злочину на лінії розмежування. Слідчі функції в ООС фактично виконують військові прокурори.

Зі свого боку цивільні прокурори та співробітники ДБР відмовляються виїжджати для проведення слідчих дій на передову і не притягуються за це до відповідальності. Існують ризики росту злочинності у військах через вакуум безкарності серед військовослужбовців за вчинені адміністративні та кримінальні злочини. А припинення повноважень військових прокурорів призведе до припинення розслідування у вже відкритих справах. А таких проваджень наразі майже 5 тисяч", – написав Матіос у своєму обґрунтуванні.

Нагадаємо, Анатолій Матіос обіймав посаду головного військового прокурора із 27 серпня 2014 року.

Другие новости