ПоддержатьУкраїнська

"Вилами по воді писано" – у Ляшка вигадали, як обійти закон та зібрати персональні дані виборців

StopCor
StopCor

StopCor

'Вилами по воді писано' – у Ляшка вигадали, як обійти закон та зібрати персональні дані виборців

У штабі кандидата у президенти Олега Ляшка, здається, зрозуміли, як і рибку з’їсти, тобто зібрати дані виборців, і закон при цьому обійти. Персональні дані громадян, а також їхні політичні вподобання "ляшківці" вирішили збирати під виглядом оформлення підписки на безкоштовну газету. А заодно і "Слово Ляшка" у маси нести.

''Вилами по воді писано'' – у Ляшка вигадали, як обійти закон та зібрати персональні дані виборців

Випадки "анкетування" задля отримання "Слова Ляшка" зафіксовано спостерігачами ГМ "ОПОРА" одразу у двох областях – Рівненській та Вінницькій.

У місті Костопіль, що на Рівненщині, та у Шаргороді на Вінниччині члени місцевих осередків Радикальної партії збирали такі дані: прізвище, ім’я та по батькові, стать, дата народження, сімейний стан та кількість дітей, мобільний телефон та e-mail, місце проживання, освіта, статус та сфера діяльності, соціальна категорія.

За словами представниці Радикальної партії Олега Ляшка у Шаргородському районі Зої Рошак, це партійна безкоштовна газета і тим, хто хоче отримати цю газету, дають заповнити анкету.

Дрібним шрифтом наприкінці анкети вказано наступне: "Я підтверджую, що всі вищенаведені відомості надані мною добровільно, а також даю згоду на обробку та використання моїх персональних даних (у картотеках та/або за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи бази персональних даних), які отримані Видавцем газети, для забезпечення видання засобу масової інформації та доставки його за вказаною мною адресою".

Тобто формально вимоги Закону України "Про захист персональних даних" в цьому випадку не порушено. Проте у громадських активістів викликає стурбованість та обставина, що, ймовірно, вказані газети виборці будуть отримувати за безкоштовною підпискою після реєстрації Олега Ляшка кандидатом на пост президента.

"Залежно від змісту вказаних газет, мети їхнього розповсюдження, видавця цих газет та джерела фінансування, можна буде встановити, чи буде це непрямим підкупом виборців. Принагідно закликаємо всіх суб’єктів виборчого процесу дотримуватися норм законодавства про захист персональних даних при отриманні від виборців їхніх персональних даних, а самих виборців відповідально ставитися до передачі своїх персональних даних третім особам, завжди вимагати пояснити, як і ким будуть використовуватися їхні персональні дані, з якою метою та протягом якого терміну", – зазначає радниця з юридичних питань Громадянської мережі "ОПОРА" Тетяна Юзвяк.

Нагадаємо, в Україні розпочала роботу громадська ініціатива "Стоп політичній корупції", яка займається моніторингом виборчої кампанії. Ініціатива налічує 50 регіональних осередків ГО "Стоп Корупції" та об'єднує ряд громадських активістів. Отже, якщо вам стали відомі факти порушення виборчого законодавства, ви можете звернутись до місцевих представництв ГО "Стоп Корупції" або зателефонувати на гарячу лінію : (044) 578-00-04.

Другие новости