ПоддержатьУкраїнська

"Вони всі помруть": заступнику Супрун довелось вибачитись за слова про онкохворих

StopCor
StopCor

StopCor

'Вони всі помруть': заступнику Супрун довелось вибачитись за слова про онкохворих

Олександр Лінчевський, коментуючи ефективність розподілу держкоштів, заявив, що всі онкохворі "все одно помруть". Після цих слів у МОЗ випустили заяву, у якій заступник Уляни Супрун просить вибачення. На інцидент вже відреагував Олег Ляшко.

Новину передає "Преса України".

Заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський опинився у центрі скандалу. Під час представлення у Рахунковій палаті звіту про результати аудиту ефективності використання коштів держбюджету він зробив гучну заяву.

"Що стосується ефективності. Відносно нерезультативності та неекономно використанні грошей. У сухому залишку – 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків. Ці проблеми. Тобто ці онкологічні захворювання, які, власне вимагають трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно. Трансплантація нирки, трансплантація серця, вона не продовжує  життя невизначено довго", – заявив Лінчевський.

В результаті після обурення на такі слова українців МОЗ України від імені Лінчевського вибачилося за його слова про неефективність лікування онкохворих за кордоном.

"Лінчевський приносить вибачення за емоційні висловлювання, неприпустимо невдало використані при його доповіді для опису проблеми, що зачіпає занадто чутливі питання для пацієнтів, їхніх близьких і небайдужих громадян", – йдеться у заяві міністерства.

Як відомо, у МОЗ зазначали, що фінансування державою програми "Лікування громадян України за кордоном» є недоцільним. Так, у міністерстві вважають за необхідне направити кошти на нацпрограми. Тим не менше, поки в країні не почала працювати трансплантологія хворих українців досі відправляють на лікування за кордон.

Ситуацію прокоментував головний радикал країни Олег Ляшко. Сьогодні, 4 червня, на своїй сторінці у соцмережі він зазначив, що онкохворі українці мусять отримувати ліки від держави.

"От вам і відповідь на питання, чому влада покриває тільки 6% вартості ліків для онкохворих. "Вони всі помруть", – каже заступник міністра охорони здоров’я Лінчевський. Не дивно, що його шефиню Супрун у народі називають "Доктор Смерть". Ці чинуші тільки дерибанять гроші, їм плювати на здоров’я українців", – зазначив нардеп.

На тлі заяви Лінчевського він також вкотре закликав відправити у відставку виконувача міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, а разом з нею всіх її заступників.

Другие новости