ПоддержатьУкраїнська

"Враження, що у всіх політсил були однакові консультанти", – Роман Бочкала про підсумки медіамоніторингу парламентських виборів-2019

StopCor
StopCor

StopCor

'Враження, що у всіх політсил були однакові консультанти', – Роман Бочкала про підсумки медіамоніторингу парламентських виборів-2019

У столиці в рамках громадської ініціативи "Стоп політичній корупції" наразі відбувається круглий стіл щодо результатів громадського моніторингу виборів до парламенту 9-го скликання. На думку медіаекспертів, ключовим досвідом, який вони винесли з цього проєкту, стала величезна кількість маніпуляцій та мемів від усіх без винятку партій.  

 Роман Бочкала – координатор проєкту

Як наголосив керівник відділу розвитку клієнтського успіху компанії Semantrum Антон Нечипуренко, різновекторні партії фактично будували свою медіакампанію на одних і тих самих темах.

"Відчуття таке, що у всіх політичних сил були одні й ті самі політтехнологи", – прокоментував координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

Як демонструє проведений аналіз, "Опозиційна платформа", що зайняла друге місце серед партій під час виборів, в інформаційному сенсі була найбільш токсичною. Експерти наголошують: на Сході й Півдні політсила могла взяти більше голосів, але саме інформаційна кампанія не дала їй цього зробити. Головний ресурс – "112 канал". Теми – ціни на газ, закон про мову.

 Медіаексперт, проф. Олександр Чекмишев та координатор проєктного офісу Леонід Волошенко

Зі свого боку Батьківщина проводила консервативну інформаційну кампанію в усіх основних регіонах, та ключові теми були майже ті самі – ціна на газ, підвищення пенсій, закон про мову.

"Європейська солідарність", позитивне представлення якої знаходиться на рівні 44%, а негативне – 27%, у всіх регіонах зосередилась на правому і традиційному електораті. В таких умовах інші патріотичні сили, на кшталт "Свободи", не мали змоги взяти значну частку голосів. Основні теми – закон про мову, Томос.

Другие новости