ПоддержатьУкраїнська

ВРУ не змогла розірвати дипвідносини України з РФ

StopCor
StopCor

StopCor

ВРУ не змогла розірвати дипвідносини України з РФ

На четвертий рік війни на сході України українські депутати так і не змогли проголосувати за поправку до закону про реінтеграцію Донбасу. Так, РФ досі офіційно не названа агресором, а "Л/ДНР" – терористичними організаціями.

Новину передає "Преса України".

Вчора, 17 січня, українські депутати не змогли внести в закон про реінтеграцію Донбасу важливу поправку. Мова йде про розрив дипвідносин з країною-агресором Росією. 72 народних обранці виступили за поправку, в той час як необхідно мінімум 226 голосів для ухвалення рішення.

Однак, небажання депутатів розривати відносини з Росією це був не єдиний камінь спотикання. Профільний комітет парламенту України не дав добро на цю поправку.

"Комітет відхилив цю поправку, щодо даного питання повинне визначитися міністерство закордонних справ України", – прокоментував депутат фракції БПП, секретар комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Винник.

До слова, українські депутати встигли розглянути 624 поправки з 673. Документ продовжать розглядати сьогодні, 18 січня.

Нагадаємо, українські парламентарі розглядають законопроект про реінтеграцію Донбасу. У документі РФ визнана "агресором", а територій, на яких орудують російські найманці визначаються, як "окуповані". Так звані "республіки" Рада також не змогла визнати терористичними організаціями.

Український політолог Олександр Кочетков прокоментував небажання українського керівництва визнавати впродовж 4 років війни в Україні, що РФ – агресор. На своїй сторінці у соцмережі він зауважив, що закон про реінтеграцію став маркером, однак не патріотизму, а залишків порядності та пристойності в українському політикумі. Він також зауважив, що БПП просто проштовхує чергові забаганки Порошенка "рулити вічно і безроздільно".

"Насправді, нам необхідний законопроект, який зобов'язує депутатів жити й чинити по совісті. Ось тільки механізму реалізації такого закону, на жаль, не існує. Тому весь наш політикум важко і невиліковно хворий. І дуже сподіваюся на летальний результат. Тому що в іншому випадку вони поховають країну. Майже поховали", – підсумував експерт.

Другие новости